Co vědět, než se rozhodnete pro asymetrickou vanu

Vana je dominantním prvkem celé koupelny. Tak to prostě je. Dávno jsou pryč doby, kdy jedinou dostupnou možností byla klasická obdélníková vana s délkou kolem 150 cm, ve které dospělý člověk pouze složitě hledal pohodlí. Potrpíte-li si na pohodu ve voňavé pěně a horká koupel je pro vás odměnou po náročném dni v práci, budou pro vás řešením asymetrické vany. Jaké přináší výhody a proč je při zařizování koupelny nepřehlížet?

Koupelna s asymetrickou vanou
Koupelna s asymetrickou vanou

Rohová neznamená vždy asymetrická

Rohové typy van se rozdělují na symetrické a asymetrické. Při nákupu si na to dejte pozor. Asymetrické vany nemají shodnou délku se šířkou a díky tomu jsou vhodné do menších a středně velkých koupelen. Rozdílné strany využívají místo na maximum a koupající člověk má k dispozici větší délku. Bojujete-li v koupelně s nedostatkem místa, rozhodně zvolte asymetrickou vanu. V samotném rohu je mnoho typů van vybaveno integrovaným sedátkem. To je v první řadě pomocníkem pro děti a starší členy rodiny. Odložit si na něj však můžete také kosmetické přípravky a vše další, co potřebujete mít ve vaně při ruce.

Rohová vana Multi Diana 150x100 cm, pravá, akrylát, 160 l DI1500P
Rohová vana Multi Diana 150×100 cm, pravá, akrylát, 160 l DI1500P

Nahradí sprchový kout

Již zmíněné sedátko umístěné v rohu vany prozrazuje, že asymetrickou vanu dokážete využívat nejen pro koupání, ale také pro sprchování. Některé modely jsou přímo rozděleny na část vhodnou pro sprchování a lze je snadno vybavit zástěnou. Vana se stane plnohodnotnou náhradou sprchového koutu. Nezapomeňte na to, že při sprchování by mohlo být nepříjemné šlapat neustále pod odtoku. Vyberte si tedy takový model vany, která má odtok raději na straně.

119e19c685b12001487045b529582268c8dcda6a
POLYSAN – ANDRA R asymetrická vana s podstavcem 170x90x45cm, pravá, bílá (81511

Kvalitní akrylát

Akrylát je běžně používaným materiálem pro výrobu moderních van všech možných tvarů. Chcete si vybrat vanu, která vám bude dělat radost po řadu let? Při nákupu si zjistěte maximum informací. Vždy by vám měla být podezřelá velmi nízká cena. Kvalitnější akrylát hledejte u osvědčených výrobců. Někteří z nich neváhají na vanu poskytovat delší záruku. Náročné zákazníky osloví především vany z litého akrylátu, který má sám o sobě vysokou pevnost, pružnost a schopnost odolávat různým prasklinám.

Komfortní zázemí pro koupání a sprchování

Správnou volbou pro menší koupelny je asymetrická a dostatečně rozměrná vana se zástěnou, díky které může sloužit také jako sprchový kout. Dobrou zprávou na závěr je, že nepravidelné tvary v koupelně patří k aktuálním trendům. Tak zbytečně neváhejte! Objevte atraktivní výhody různě dlouhých stran vany a mějte radost z koupelny, ve které do sebe vše dokonale zapadá.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...