Velká váza jako jedinečná dekorace! Tipy, kam ji umístit

Hledáte do vašeho interiéru stylový doplněk? Vsaďte na velké dekorativní vázy, které dokáží i přes svou jednoduchost vnést do domácnosti pořádnou dávku stylu. Stačí pouze vybrat vhodné místo a užívat si jejich přítomnost.

velka vaza

Jednoduchá skleněná vázička na stole s živou květinou vždy dokázala domácnost zkrášlit, tak proč zůstávat pouze u ní. Vázy jako dekorace fungují skvěle a u těch s velkými rozměry to platí dvojnásob. Vše záleží pouze na tom, pro jaký vzhled a umístění se rozhodnete. Ve skutečnosti mohou některé designové kousky fungovat zcela samostatně bez toho, abyste do nich něco dávali.

Jako umění i jako dekorativní soška

Třebaže se jedná o aktuální trend, umístění vázy v interiéru není novinkou a má velmi bohatou historii. Nevěříte? Neodmyslitelnou roli hrály vázy například ve staré Číně. Porcelán z 18. století se dnes prodává za vysoké částky. Starověkou řeckou keramiku také není třeba dlouze představovat. Právě tyto příklady z dob minulých jsou jasným důkazem toho, že váza dokáže fungovat jako umělecký a velmi dominantní předmět. V případě výrazného designu se stává dekorativní soškou, do které skutečně nemusíte dávat květiny, aby se jí někdo mohl kochat.

Při zkrášlování domova to mějte na mysli a vyberte si velkou dekorativní vázu, která je dostatečně atraktivní na to, aby zaujala na první pohled. Výběr materiálu je čistě na vás. Designéři v dnešní době neváhají kombinovat dřevo, sklo, keramiku, kámen, plast či kov. Stejně tak experimentují s nejrůznějšími tvary a funkcemi.

recka vaza

Kam umístit dekorativní vázu?

Již při pořizování vázy byste měli mít jasno, kam ji v interiéru dáte. Počítejte s tím, že by měla mít dostatek volného prostoru na to, aby vynikly její rozměry. Cílem určitě není vázu neprakticky umístit někam doprostřed místnosti, avšak nějaké významnější místečko si jednoznačně zaslouží. Skvělým tipem je ložnice. Vedle postele bude působit elegantně a stylově. V obývacím pokoji se vyhněte tomu, aby se ozdoba nacházela v blízkosti elektroniky. Naopak u knihovny a čtecího koutku dokáže nadělat mnoho parády. Velká váza může vítat návštěvy také v předsíni. Terakotové vázy najdou uplatnění na zahradě nebo před vchodem.

Terakotová váza
Terakotová váza

Kombinace různých velikostí

Zamilovali jste se do velkých váz? Udělejte ještě o krok navíc a najděte pro nový doplněk vhodné „kamarádky“. Kombinace několika velikostí působí rozmanitě a opravdu originálně. Zatímco v ložnici budete mít jeden dominantní kousek, na parapetu v obývacím pokoji můžete mít několik menších váziček. Skvělým nápadem je pořízení celého setu najednou. Často ho tvoří vázy rozdílných velikostí, které k sobě dokonale pasují a sjednotí tak celý byt. Výsledný efekt opravdu stojí za to.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...