Věšáky pod drobnohledem! Pro jaký se rozhodnout?

Když chcete místo v předsíni využít opravdu na maximum, neobejdete se bez praktického věšáku. Zapomeňte na nudnou klasiku a zjistěte, jaké máte možnosti. Některé modely spojují moderní design s praktičností, do které se vyplatí investovat.

Černý nástěnný věšák Tomasucci New Bin
Černý nástěnný věšák Tomasucci New Bin

 

Především v menších bytech neustále probíhá boj o každičký volný centimetr. Pomocníkem v tomto nelehkém úkolu se vám minimálně v případě předsíně stávají moderní věšáky. Klasickým háčkům tak trošku odzvonilo, a proto je nejvyšší čas objevit vychytávky a kreativní designy. Zajímavě tvarovaný věšák totiž dokáže být nejen šikovným pomocníkem, ale také stylovým doplňkem vašeho interiéru.

 

Vychytralé panely

Když už chcete místo ušetřit, musíte ho nejdříve obětovat. U nástěnných panelů se vyplatí rozhodnout se pro větší modely, a to i v případech, kdy v domácnosti žijete například pouze ve dvou lidech. Nikdy totiž nevíte, kdy vám dorazí návštěva, nebo kdy se vám narodí potomek. Předsíňové panely mají mnohostranné využití. Pohlídají vám kabáty, deštníky, kabelky i klíče.

Věšák Corso, hnědá S22242 CULTY +
Věšák Corso, hnědá S22242 CULTY +

 

Výhodou většiny novějších modelů je dostupnost v široké škále různých povrchů od jednobarevných po dekory dřeva. Máte tak možnost velmi lehce sladit nábytek v předsíni se vzhledem panelu. Velmi populární je dub sonoma, ořech, buk, javor či švestka.

 

Sklopné háčky jsou elegantní

Potrpíte si na čistý design a minimalistické doplňky, které jsou v dokonalé harmonii se zbytkem bydlení? V tom případě je zcela jasné, že vám výrazné kovové háčky zrovna dvakrát atraktivní nepřijdou. Naštěstí existuje zajímavé řešení. Jak u zmíněných panelů, tak u klasických věšáků, narazíte na sklopné háčky. Pokud není na háčku nic zavěšeno, je skryt přímo v korpusu věšáku – stává se „neviditelným“. Tato designová vychytávka má však jednu nevýhodu. Nemůžete na věšák z dálky jen tak hodit kabát či třeba klobouk, protože háček není permanentně vyklopený.

 

Výhody věšáku ve tvaru stojanu

Věšák na oblečení může mít také podobu stojanu, standardně s výškou od 150 do 190 cm. Velmi moderní jsou modely vyrobené v typickém skandinávském stylu. Dokonale se hodí do každé moderní domácnosti. Při výběru určitě preferujte stojany se zajímavým a dostatečně promyšleným designem. Jejich výhodou je univerzálnost. Jakmile vás omrzí v předsíni, můžete si je umístit například do ložnice bez toho, abyste museli vrtat a něco složitě montovat.

 

Od počtu háčků k interiérovému doplňku

Svět věšáků je příkladně pestrý, a proto si určitě dokážete vybrat model, který vám bude dobře sloužit. Rozmyslete si počet potřebných háčků, podívejte se na stávající vzhled předsíně a nezapomeňte na výše zmíněné rady. Výsledek vás mile překvapí.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here


Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...