Věšáky pod drobnohledem! Pro jaký se rozhodnout?

Když chcete místo v předsíni využít opravdu na maximum, neobejdete se bez praktického věšáku. Zapomeňte na nudnou klasiku a zjistěte, jaké máte možnosti. Některé modely spojují moderní design s praktičností, do které se vyplatí investovat.

Černý nástěnný věšák Tomasucci New Bin
Černý nástěnný věšák Tomasucci New Bin

 

Především v menších bytech neustále probíhá boj o každičký volný centimetr. Pomocníkem v tomto nelehkém úkolu se vám minimálně v případě předsíně stávají moderní věšáky. Klasickým háčkům tak trošku odzvonilo, a proto je nejvyšší čas objevit vychytávky a kreativní designy. Zajímavě tvarovaný věšák totiž dokáže být nejen šikovným pomocníkem, ale také stylovým doplňkem vašeho interiéru.

 

Vychytralé panely

Když už chcete místo ušetřit, musíte ho nejdříve obětovat. U nástěnných panelů se vyplatí rozhodnout se pro větší modely, a to i v případech, kdy v domácnosti žijete například pouze ve dvou lidech. Nikdy totiž nevíte, kdy vám dorazí návštěva, nebo kdy se vám narodí potomek. Předsíňové panely mají mnohostranné využití. Pohlídají vám kabáty, deštníky, kabelky i klíče.

Věšák Corso, hnědá S22242 CULTY +
Věšák Corso, hnědá S22242 CULTY +

 

Výhodou většiny novějších modelů je dostupnost v široké škále různých povrchů od jednobarevných po dekory dřeva. Máte tak možnost velmi lehce sladit nábytek v předsíni se vzhledem panelu. Velmi populární je dub sonoma, ořech, buk, javor či švestka.

 

Sklopné háčky jsou elegantní

Potrpíte si na čistý design a minimalistické doplňky, které jsou v dokonalé harmonii se zbytkem bydlení? V tom případě je zcela jasné, že vám výrazné kovové háčky zrovna dvakrát atraktivní nepřijdou. Naštěstí existuje zajímavé řešení. Jak u zmíněných panelů, tak u klasických věšáků, narazíte na sklopné háčky. Pokud není na háčku nic zavěšeno, je skryt přímo v korpusu věšáku – stává se „neviditelným“. Tato designová vychytávka má však jednu nevýhodu. Nemůžete na věšák z dálky jen tak hodit kabát či třeba klobouk, protože háček není permanentně vyklopený.

 

Výhody věšáku ve tvaru stojanu

Věšák na oblečení může mít také podobu stojanu, standardně s výškou od 150 do 190 cm. Velmi moderní jsou modely vyrobené v typickém skandinávském stylu. Dokonale se hodí do každé moderní domácnosti. Při výběru určitě preferujte stojany se zajímavým a dostatečně promyšleným designem. Jejich výhodou je univerzálnost. Jakmile vás omrzí v předsíni, můžete si je umístit například do ložnice bez toho, abyste museli vrtat a něco složitě montovat.

 

Od počtu háčků k interiérovému doplňku

Svět věšáků je příkladně pestrý, a proto si určitě dokážete vybrat model, který vám bude dobře sloužit. Rozmyslete si počet potřebných háčků, podívejte se na stávající vzhled předsíně a nezapomeňte na výše zmíněné rady. Výsledek vás mile překvapí.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...