Víte, jak efektivně používat organizéry a boxy?

Každý z nás hledáme návod na to, jak si zorganizovat celý byt tak, aby měl svůj řád. Uložte své věci na takové místo, kde vám budou při ruce podle potřeby a zároveň nebudou překážet. Nenechte se rozptylovat nepořádkem. Efektivně si uspořádejte nejen vaši pracovnu, ale i ostatní místnosti. V tomto článku najdete rady a vychytávky jak na to. 

photo 1455540904194 fc101941273a

V uspořádání pomůžou barvy

Prvním krokem ke zorganizované domácnosti je organizace věcí samotných. Kompletní úklid bytu je naprostou nezbytností. Roztřiďte si všechny věci a zejména ty, které půjdou do pořadačů. Každý sešit, obálka, či kniha má jinou důležitost, na to také zaměřte svoji pozornost. Pokud v tom máte jasno, tak až teď přichází na řadu box či pořadač. Vyberte si barevné pořadače, podle kterých snadno rozlišíte, jaké věci v nich máte uložené. S barvami to však nepřehánějte, aby příliš barevné boxy nedělaly v interiéru zbytečnou paseku. Tři barvy bohatě stačí na věci, které jsou důležité a používáte je často, na ty méně důležité, a takové, které využijete jen zřídka kdy. 

Snažte sladit barvy pořadačů s celkovým provedením vašeho bytu. Pokud jste lovci trendů, tak letošní sezóně vládnou syté odstíny žluté a zelené. Tyto barvy dodají interiéru potřebnou dynamiku. Nebojte se oživit váš domov. I drobné přidání barev ve formě kancelářských pořadačů se může počítat jako dekorativní prvek.

Halmar Šuplíky WINNY - růžová
Halmar Šuplíky WINNY – růžová

Najděte to správné místo

Uložte svůj barevný pořadač tak, aby vám nepřekážel v soustředění. I když se ve svých věcech díky barevnému odlišení lépe zorientujete, není žádoucí se nechat rozptylovat paletou barev. Umístěte proto boxy tak, aby váš zbytečně nerušily. Vyhraďte jim místo v boční polici nebo v zásuvce. Stačí si jen trochu pohrát s místem v pracovně a máte řešení. 

Každý pořadač je také jinak velký. Větší boxy s věcmi, které zase tak často nepoužíváte, můžete klidně uložit pod postel nebo pod sedací soupravu. Neokrádejte se zbytečně o místo ve skříních a uložte věci chytře. Pokud se vám to doma hromadí, zvažte jestli toho tolik potřebujete.

Pravidelné třídění je prevencí nepořádku

Roztřídili jste si všechny věci, uložili do pořadačů podle potřeby, ale tyto boxíky se vám bleskurychle plní? V takový moment přichází na řadu třídění. Zbavte se věcí, které už dále nepotřebujete a uvolněte místo těm novým. Nedovolte, aby se z vašeho domu stalo skladiště zbytečností a dělejte pravidelnou čistku boxů. Uvidíte, že se byt rázem stane vzdušnějším a příjemnějším. 

Nezapomínejte ani na drobnosti. I třeba takové dózičky s kořením je potřeba pravidelně kontrolovat a měnit. V kuchyni se toho rozhodně dá třídit mnoho, myslete na to. V dětském pokoji jsou to hračky, i ty si zaslouží inventuru. O papírech a kancelářských věcech ani nemluvě. Abyste vaši pracovnu nezaplavili papíry, je lepší si používat dokumenty pokud možno v online podobě. Ušetříte si jak náklady za tisk, tak hlavně lesy. 

Koopman Dekorační úložný box Storage, 32 x 25 x 20 cm
Koopman Dekorační úložný box Storage, 32 x 25 x 20 cm

Ukliďte sezónní věci i nářadí 

Do boxíků patří také ozdoby na vánoční stromeček, ale i hrubé zimní oblečení. Skladujte své věci s rozumem. Sezónní věci uložte někam do skladu, spíže nebo tam, kam vám nebudou překážet v každodenním životě. Není úplně úsporné skladovat vánoční ozdoby například v obývací nebo kuchyňské stěně. Toto místo totiž můžete využít daleko lépe. 

Sezónní potřeby mohou najít své místo třeba v garáži. Hlavní věcí každého kutila je také nářadí, které jistojistě patří do každého zahradního domku, či garáže. Aby se šrouby neválely všude kolem, je daleko lepší je uspořádat do pořadačů. Malý zásah do garáže umí velké věci a nakonec i taková místnost může působit uklizeně.

Vyberte si materiál boxů

Ani úložné boxy nemusí být plastové. Vybírejte z plátěných, proutěných nebo i dřevěných pořadačů. Investujte do přírodních materiálů. I malou změnou v domácnosti můžete pomoci přírodě, která je už tak dost zahlcena plasty. Plátěné boxy se dají jednoduše vyprat, ty dřevěné udělají parádu v každém bytě a proutěné jsou zase velmi snadné na údržbu. Dejte vašemu interiéru zelenou a potrpte si na kvalitu, která je zároveň v souladu s životním prostředím. 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...