Víte, jaká dlažba se hodí na zahradu?

Není těžké shodnout se na tom, že zahrada by měla nabízet místo pro odpočinek a relax. Vybudujte si moderní terasu, které dlouho vydrží a bude se snadno udržovat. Pomůže vám při tom vhodný výběr dlažby.

dlazba na terasu

Vybudujte si moderní terasu, které dlouho vydrží a bude se snadno udržovat. Pomůže vám při tom vhodný výběr dlažby. Víte, podle čeho vybírat?

Trávit čas na dostatečně velké terase je odměnou pro každého majitele zahrady. Výběr zahradní dlažby se však řídí několika důležitými pravidly, na které byste neměli zapomínat. V první řadě musíte počítat s tím, že dlažba je vystavena rozmarům počasí. Musí přečkat všechna roční období včetně třeskutých mrazů, musí se snadno čistit a měla by nabídnout příkladnou odolnost. V opačném případě dlouho nepřežije. Opomíjet byste neměli ani stylový vzhled.

Velké formáty jsou praktičtější

Oblíbenou volbou při budování teras a chodníků se stává velkoformátová dlažba. Jaké jsou její hlavní výhody? Menší plochy se díky ní opticky zvětší, působí elegantně a minimum spár usnadňuje čištění. Zmínit lze také úsporu času při samotné pokládce. Jinými slovy vám bude stačit méně kusů. Zajímavé varianty pro různé způsoby využití má v nabídce BEST. Velké rozměry (například 1000 x 1000 mm) nejsou problém. Vybírat můžete z různých formátů. Pro použití k rodinným domům jsou vhodné ty ve výšce 80 mm.

TIP: S pomocí nového Buzon systému pro pokládku velkoformátové dlažby na hliníkové profily docílíte lepší rovinnosti, stabilnějšího usazení dlažby a ušetříte i na množství potřebných terčů pod dlažbu. Buzon terče jsou výškově i sklonově nastavitelné, můžete tak velmi snadno kompenzovat sklon terasy.

Dlažba, které to opravdu sluší

V avizované nabídce produktů BEST jste si mohli všimnout ještě jedné zajímavé věci. Dlažby máte možnost vybírat s různými povrchovými úpravami a v atraktivních barevných kombinacích. Dobrou zprávou je, že některé typy se dají velmi snadno kombinovat s jinými. Toužíte po kreativní realizaci? Žádný problém, neváhejte dlažbu mixovat a docílit tak vysněného vzhledu.

Standardní povrch je hladký a dále neopracovaný. Toužíte po eleganci? Zvolte si sametový povrch, který je ošetřený hedvábným lakem. Samotný lak je navíc vytvrzen UV zářením. Díky tomu je zajištěna stálost ochrany proti znečištění. Ještě luxusnější volbou je povrch Antico. Ten nabízí ostařené hrany a taktéž ošetření hedvábným lakem. Na ty nejnáročnější čeká otryskáním zušlechtěný povrch Inspiro.

A co barvy? Ani v tomto ohledu nebudete zklamaní. Barevné odstíny colormix jsou na první pohled velmi moderní. Působí přirozeně, dokonale zapadají do prostředí zahrady a šikovně maskují menší nečistoty.

Terasa jako víkendový projekt

S kvalitní dlažbou, dobrou náladou a promyšleným plánem je stavba terasy otázkou pár dní. Pokud jste alespoň trošku šikovní, vše zvládnete svépomocí se základním vybavením. Při plánování pouze počítejte s jednou věcí. Některé dlažby nemusí být skladem a jejich dodání ve větším množství nějaký ten týden trvá. Při pohledu na hotovou terasu však uznáte, že čekání rozhodně stálo za to.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...