Víte, proč vybrat do koupelny podlahové vytápění?

To poslední, co chcete po relaxační vaně či sprše zažít, je zima. Kromě nepohodlí a husí kůže riskujete pobytem v chladném prostředí také nastydnutí, a proto by v koupelně mělo být příjemné teplo. Pro jaké vytápění se v případě koupelny rozhodnout se dozvíte z následujícího přehledu klíčových informací a praktických výhod jednotlivých zdrojů tepla.
Jeden, druhý, nebo oba?

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

V případě koupelny máte na výběr tři řešení. Buď zdroj vytápění umístíte na stěnu, nebo ho instalujete do podlahy, nebo obě tyto možnosti nakombinujete. Důvodem pro využití dvou cest vytápění v jeden moment není přílišná zimomřivost, ale čirá praktičnost. Podlahové vytápění vám nepomůže rychle usušit vlhké osušky a ručníky, proto je dobrým nápadem na stěnu umístit tzv. žebřík. Zapínat ho lze díky patroně do zásuvky pouze příležitostně právě s cílem něco usušit. Žebříková topná tělesa z koupelen v posledních letech zcela vytlačila klasické radiátory a není se čemu divit. V praxi fungují na jedničku a ani nejsou tak drahé.

Chlad od nohou bude pryč

Jakmile máte vyřešen výběr zdroje tepla v koupelně, čeká vás samotná realizace. Doopravdy je vhodné vše předem promyslet. Než se do podlahy zalejí přívodní trubky podlahového vytápění, musí být rozhodnuto o tom, kde co bude umístěno. Následné vrtání do podlahy by bylo velmi komplikované a riskantní. Pozor si dejte také na umístění pantů skleněných dveří či nohy umyvadla. Se studenou dlažbou a chladem od nohou zatočí kromě podlahového vytápění připojeného na teplovodní okruh také elektrická verze v podobě rohože instalované pod dlažbou. Její výhodou je nízká výška, snadná obsluha a cenově dostupné programování. Chcete si před spaním nastavit, aby byla podlaha v 7 ráno příjemně teplá? S moderním vytápěním v podlaze žádný problém.

Z koupelny do celého bydlení

Instalace podlahového vytápění kvalifikovanou firmou trvá v závislosti na velikosti koupelny jeden až dva dny. Pro mnoho lidí je koupelna startovní čárou, na které si ověří, jak moc jim vyhřáté podlahy vyhovují. Není tak výjimkou, že se vyhřátých podlah s dalším kolem rekonstrukce dočkají i zbývající místnosti. Takové podlahové topení s masivní dřevěnou podlahou bude nejen skvěle sloužit, ale také reprezentativně vypadat. Více o tom, jak se chová dřevo na podlahovém topení, se dozvíte zde. I v tomto případě je vhodné nechat pokládku a celou realizaci na odbornících. Šetřit na kvalitě práce se v tomto případě opravdu nevyplatí. V ideálním případě vám vytápění v podlaze vydrží věrně sloužit klidně 15 až 20 let.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...