Vtipné svačinky pro děti na každý den

Říká se, že láska prochází žaludkem. U dětí platí, že láska prochází očima. Co se líbí očím, to zaručeně chutná. Mnoho dětí ovoce a zeleninu odmítá. Takový banán ve slupce nevypadá zrovna k snědku, stejně jako rajčata nebo okurek. Když je však přichystáte vesele tak, že vypadají jako obrázek nikoliv jídlo, jsou rázem k nakousnutí.

svacina

Fantazii se meze nekladou

Děti milují tvoření. Když je zasvětíte do alchymie vzniku lákavých svačinek, rádi vám budou pomáhat. Navíc vidina, že všechno, co teď tvoří, budou moci sníst, je pro děti velmi lákavá. Nechte se inspirovat, jak vytvořit opravdu originální svačinku. Pokud vás vaše fantazie povede do jiných sfér, nebojte se popustit její uzdu.

Ovocné dobroty

Co třeba palmový ráj. Na ten si vystačíte s 1 banánem, 1 kiwi a 1 jablkem. Kmen palmy vytvořte z banánu. Jednoduše ho podélně rozřízněte  a položte na talíř. Z kiwi udělejte listy a naaranžujte je na vrch banánu. Jablka pak vytvoří písek. Stačí je jen nakrájet na malé kostičky. Obměnou jablíčka může být čerstvý kokos i mango.

Nebo třeba barevná housenka plná lahodného ovoce. Na tu budete potřebovat jahody, bílé i červené hroznové víno, maliny, ostružiny, borůvky případně banán. Na velkou špejli střídavě napichujte jednotlivé ovoce. Na hlavičku pak využijte borůvky, které vytvoří oči.

coko banany

Více zeleniny neškodí

Zelenina prospívá tělu. U dětí stejně jako dospělých by neměla chybět v jídelníčku každý den. Co z ní můžete udělat?

Třeba vikingskou loď. Na tu budete potřebovat žlutou a červenou papriku, tvrdý sýr a oblíbenou pomazánku. Spodek lodičky vytvoří papriky, které rozkrojte a naplňte pomazánkou. Ze sýru vykrojte trojúhelníkovou plachtu a pomocí párátka ji připevněte k paprice.

Toustový chléb na scéně

Výhodou toustového chleba je možnost ho snadno vykrajovat. Díky tomu z něj můžete vytvořit rybičky, srdíčka, kytičky nebo přímo tvář.

Veselý obličej potěší hned po ránu každého neposedu. Budete potřebovat 1 plátek toustového chleba, lučinu, cherry rajčátka nebo ředkvičky, okurku, polníček, sýr lučinu nebo pomazánku. Toustový chleba opečte na topinku a poté namažte lučinou případně pomazánkou. Rajčata nakrájejte na silnější kolečka, které použijete na oči. Z okurky vytvořte pusu a z polníčku vlasy.

svacina 2

Do školy i na výlet

Těmito svačinami určitě dítěti zpříjemníte den. I ti nejzatvrzelejší strávníci začnou baštit s radostí vše, co jim předložíte. S chutí se do těchto svačinek zakousnou. Byla by škoda si jí nevzít do školy. Aby vše zůstalo tak jak má, je dobré svačinu jednoduše připravit do potravinového boxu. Kluci jistě ocení svačinový box LEGO® Star Wars. Těm menším se svačinka bude líbit např. v Label Friends Lunchbox s barevnými obrázky zvířátek.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...