Vybavte si byt tak, aby se v něm cítili dobře i domácí mazlíčci

Domácí zvíře je jako člen rodiny, proto není od věci tomu vašemu připravit trošku rodinnější podmínky. Pokud bydlíte v bytě, je složitější zařídit vašim miláčkům dostatečný výběh a prostor, aby se vyřádili. Vybavte svou domácnost takovými věcmi, které pomohou vašim mazlíčkům, aby se cítili pohodlněji. Není to nic složitého. Stačí jen upravit prostor a přidat pár doplňků a vaši mazlíčci se budou tetelit blahem. 

photo 1550256051 e8b328f5bf54 e1565203851333

Mít pelíšek je základ 

Každý váš chlupatý kamarád si zaslouží mít svoji vlastní relaxační zónu. Zajistěte svému pejskovi či kočce pohodlný pelíšek. Nápadů, jak na něj máte hned několik. Pořiďte si takový, který se zároveň hodí do vašeho interiéru. Bude to ušitý, dřevěný s výplní, polstrovaný pelech nebo pěnová matrace? Zaručujeme vám, že budete svým mazlíčkům jejich komfortní postel závidět. Soustřeďte se na takové materiály, které budou odolné vůči drápkům, dále také jednoduché na údržbu a nepůjde na nich vidět každý chlup.  

Teplo domova vám navodí stylové proutěné košíky, které si vaši mazlíčci zamilují. Koš vystlete polštářky a vytvořte vašemu chlupáči pohodový spací prostor. I samotný pelech lze hezky vydekorovat tím, že na něj umístíte jmenovku vašeho pejska či kočky. Kolem zvířecí postele naaranžujte hračky. Milovníci domácích zvířat se také mohou inspirovat různými tvary a styly na designových webech, kde si rozhodně přijdou na své. 

f34a5e3686224bfc83dc9b0a6298c4d6a77f9e1d 1000x1000 e1565204121309

Skrýš ocení každý chlupáč

Aby byl život v bytě pro vaše mazlíčky jedním velkým dobrodružstvím, je důležité, abyste jej podporovali v dovádění. Připravte si pro ně různé skrýše pod schodami, či odmontujte dolní dvířka od nábytkové stěny a do prostoru vložte polštář. Každý pes rád prozkoumává zákoutí bytu a mapuje si své teritorium. Připravte mu co nejkomfortnější průzkum. Kočky ocení škrabadla a různé průlezky, po kterých budou moci skákat. 

Můžete vybírat i z přírodních materiálů, které budou v každém interiéru vypadat skvěle. Třeba takový dekorativní kmen stromu, který zároveň slouží i jako šplhadlo. Takové si případně můžete i sami vyrobit. Pojměte kočkopsí prolézačky jako dekorativní doplňky a překvapte rodinu vaší originalitou.  

Pojďme si hrát

Prolézačky a škrabadla pro kočky,  plyšové hračky a míčky pro psy. Dejte si záležet na tom, aby se vaši mazlíčci nenudili a měli pořád co na práci. Pak se totiž jen výjimečně stane, že byste přišli domů a čekala vás spoušť v podobě rozkousaných bot nebo oblečení. Zabavte své mazlíčky na celý den, co jste v práci a uvidíte, že už se vám nestane žádná domácí pohroma. 

photo 1549825180 42d5efa257a3 e1565203920117

 

Vaše čtyřnohé kamarády můžete udržet snadno ve střehu, i když chodíte do práce a vracíte se pozdě odpoledne. Rozmístěte jim na různá místa po bytě laskominy, s jejichž hledám stráví váš pes či kočka nějakou tu chvíli. Zabavte je při každé příležitosti. 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...