Vybavte svůj interiér stylovými závěsy

Pro útulný domov jsou nezbytné doplňky, které jej oživí. Zdají se vám samotná okna až příliš holá, potřebujete zatemnit pokoj před slunečními paprsky nebo byste rádi rozdělili místnost na více úseků? Jednoduché a vkusné řešení nabízejí závěsy. Ty vaši domácnost zastíní před ostrým sluníčkem, tak i vydekorují. Přečtěte si, jaké závěsy jsou právě trendy a vyberte si ten pravý.

3D dekorační závěs 313V BŘEZOVÁ ALEJ 2x160x250 cm set 2 kusy MyBestHome
3D dekorační závěs 313V BŘEZOVÁ ALEJ 2x160x250 cm set 2 kusy MyBestHome

Zatemňovací závěsy pro větší soukromí

Tyto multifunkční závěsy si jistě najdou místo v každé domácnosti. Nemusí sloužit pouze k zatemnění, když si chcete v klidu vychutnat svůj oblíbený seriál a navodit si správnou atmosféru. Závěs funguje i jako izolant před teplem či zimou, tudíž přijde vhod v každém ročním období. Stačí si pořídit funkční dvouvrstvý závěs a jednoduše ušetříte i za energie, což se vyplatí hlavně z dlouhodobého hlediska. Dnešní okna už nepropouštějí tolik tepla, nikdy však není na škodu je podpořit. Další neocenitelnou výhodou, zejména pokud bydlíte v rušné čtvrti, je jejich protihluková schopnost. Nenechte se rušit projíždějícími auty, rekonstrukcí na sousedově pozemku nebo zvědavými pohledy kolemjdoucích lidí. Dopřejte si soukromí a ničím nerušenou pohodu kvalitním závěsem. 

Mnoho praktických funkcí závěsů brilantně doplňuje i fakt, že vám vydekoruje místnost. Zvýrazněte váš interiér takovým závěsem, který podtrhne váš styl. Nebojte se barev, které rozsvítí celý prostor. Při výběru se vsaďte na zemité barvy, červenou, sytě oranžovou, zkrátka takové barvy, které pohodlně zatemní místnost, ale nebudou působit depresivně. Velmi důležité je, aby byla místnost útulná jak bez, tak i s roztaženými závěsy. Vás osobní pocit je rozhodující.

TIP: Praktické je, že výraznější závěsy můžete pravidelně obměňovat kdykoliv se vám omrzí.

Panelový závěs na způsob japonských stěn

Jiný problém nastává, když chcete rozdělit místnost na více samostatných jednotek. Mnoho lidí má svoji pracovnu situovanou v obývacím pokoji. Většinou se jedná jen o psací stůl a židli v rohu místnosti. Pokud doma nemáte volnou místnost, kde budete mít možnost si postavit pracovnu, nabízí se jako vhodné řešení právě panelové závěsy. Oddělte svůj koutek od společenského dění v obývacím pokoji a ponořte se jen do svých myšlenek. Polohovací závěs vytvoří intimní prostor jen a jen pro vás a pomůže vám se soustředěním. Práce z domova nebyla nikdy příjemnější. V neposlední řadě se takové závěsy dají využít i v kuchyni, kde byste rádi oddělili jídelnu od kuchyňského koutu. Nepostradatelným prvkem mohou být závěsy například v koupelně. Už nemusíte vytírat podlahu po každé koupeli,  což určitě znáte hlavně v případě, pokud máte jenom vanu bez zástěny. 

Dále můžete využít oddělující závěs do dětského pokojíčku. Ne každý si může dovolit samostatný pokoj pro každé dítě. Zejména na bytech se při početnější rodině můžete potýkat s nedostatkem prostoru. I ten však lze snadno vyřešit. S malým prostorem můžete vykouzlit velké věci a dvě dospívající děti v jednom pokoji mohou žít spokojeně, pokud má každý své soukromí. Natáhněte závěs uprostřed pokoje a vyřešte tím sourozenecké hádky. Tím, že každý získá svůj osobní prostor, se mnohé zlepší. Závěsový panel, vyrobený na způsob japonských stěn, můžete použít pro rozdělení místnosti, ale taktéž pro zastínění oken. Skvěle se hodí do moderních interiérů a bude vám sloužit dlouhá léta. Závěsy vám zkrátka usnadní život. 

Forbyt Japonská stěna Black, 50 x 240 cm
Forbyt Japonská stěna Black, 50 x 240 cm

Okrasné závěsy

Jemného zastínění docílíte s textilními závěsy, které udělají parádu v každém pokoji. Nechte se inspirovat posledními trendy a zkrášlete vaše okna třeba závěsem s motivy květin. Jen samotné okno se záclonou působí dojmem, že mu něco chybí. Vyberte si závěsy, které rozzáří váš dům. Vytvořte nezapomenutelnou atmosféru v obývacím pokoji s novou užitečnou dekorací. Vyladit interiér do detailu si můžete celkem snadno. Neotřelou kombinací bude jistě kombinace vzoru na závěsu s dekorativními polštářky. Slaďte tyto dvě věci do jednoho motivu a váš domov bude působit neuvěřitelně čistě a kompaktně. Jelikož jsou závěsy prostorným prvkem v místnosti a upoutají pozornost na první pohled, snažte se, aby ladily s nábytkem a ostatními textiliemi v místnosti. Vyhněte se laciným materiálům a motivům. 

Dekorační závěs SELFOS šedá 140x250 cm MyBestHome
Dekorační závěs SELFOS šedá 140×250 cm MyBestHome

Pokud stále ještě váháte a máte obavy, že si závěsy budete muset doma případně zkracovat, už nemusíte. Stačí si je objednat přesně na míru. Ani údržba závěsu není žádná vyšší dívčí. Při praní volte prací program pro jemné materiály a teplotu 30°C. Použijte jemný nebo speciální prací prášek. Praní závěsů by nemělo překročit 25 minut, zvolte tedy krátký program. Pokud jde o panelové závěsy, ani tam se nemusíte obávat náročných úprav. Vystačíte si s mokrým hadříkem. Stejně tak zatemňovací závěsy, které jsou vyrobeny z polyesteru nevyžadují nic speciálního.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...