Vyberte ten pravý vánoční strom do vašeho interiéru

Každá rodina má své zažité tradice, každá slaví Vánoce po svém. Máme různé vánoční zvyklosti. Každá hospodyňka připravuje bramborový salát jinak dle svého vlastního rodinné receptu, každý smaží nebo peče kapra na jiný způsob. Ne všichni dokonce večeří tradiční rybu s bramborovým salátem, ale volí si svůj slavností pokrm. Co ale vždy zůstává, je stejný symbol Vánoc. Všichni máme v našich příbytcích nazdobený vánoční stromeček. Pojďme se tedy podívat, jak vybrat ten pravý do našeho interiéru.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Umělý, nebo živý

Tuto otázku si každý z nás položil nejedny Vánoce. Než přijde na rozhodování, jaký druh jehličnanu byste si přáli nebo jak veliký by stromeček měl být, musíte se rozhodnout, zda chcete strom umělý, nebo živý. Pokud se rozhodnete pro umělý stromek, odpadne vám jistá starost s opadáváním jehličí, zaléváním i jeho následná likvidace. Stromek po Vánocích zabalíte do krabice a příští rok ho použijete znovu. Výhodou je, že umělé stromky vypadají dnes již velmi věrohodně.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Jestli si ale nedokážete představit vánoční atmosféru bez vůně živého stromku, ale nechcete řezaný právě pro jeho náročnost, kupte si stromek v květináči. Bohužel nedosahují takových výšek, ale stromek působí velmi roztomile a šetříte tak životní prostředí.

Jak na ten pravý stromek

Nejdůležitějším aspektem při výběru stromku je velikost vašeho bytu nebo místnosti, ve které má stromeček stát. Vysoké stromy vybírejte pouze do prostorných obýváků nebo otevřených hal. Je zbytečné, abyste se za cenu velikého stromu tísnili několik týdnů ve svém vlastním obývacím pokoji. Do menších místností volte raději menší stromečky. Malý stromek nemusí vůbec vypadat chudě nebo prostě, zvlášť pokud jej bohatě nazdobíte. Malý byt tak velmi zútulní.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Kam se stromečkem v interiéru

Ať už si zvolíte pro jeho umístění obývací pokoj, kuchyň či halu, dbejte, aby stromeček nebránil přirozenému světlu prostupovat do bytu. Vyberte místo tak, aby stál co možná nejdále od topení nebo vám nebránil v přístupu k termostatu. Velkým teplem začne rychleji opadávat.

Pozorně si také promyslete, kudy vedou vaše přirozené cesty místnostmi a postavte ho mimo ně. Umístěte stromek do nejrušnější místnosti. Čím častěji ho uvidíte, tím více oceníte čas, který jste věnovali jeho koupi a zdobení.

Alternativní stromky na trhu

Pokud bydlíte ve velmi málem bytě nebo dokonce garsonce a stromek by vám zabíral více místa, než mu můžete věnovat, vyřešte to stylovou alternativou. Pověste si na zeď nasbíraná dřívka od nejmenšího po největší ve tvaru stromku, navěšte na ně vánoční ozdoby, připevněte světelný řetěz a stromek je na světe. Do minimalistických apartmánů bude tento styl dokonale sedět.

300x300-products-1416408011.gif

Čtěte dál!

4+1 tip na zkrášlení (nejen) oken zimními truhlíky

Máte pocit, že je v zimě všude okolo spíše...

Technologie pro život: Znáte chytré ptačí krmítko?

Příroda je podmanivá, krásná, nevyzpytatelná. A bohužel čím dál...

7 tipů, jak vyzrát na zbytečnou chemii v domácnosti

Máte už dost zbytečné chemie? Přechod na netoxickou domácnost...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

4+1 tip na zkrášlení (nejen) oken zimními truhlíky

Máte pocit, že je v zimě všude...

Technologie pro život: Znáte chytré ptačí krmítko?

Příroda je podmanivá, krásná, nevyzpytatelná. A bohužel...

7 tipů, jak vyzrát na zbytečnou chemii v domácnosti

Máte už dost zbytečné chemie? Přechod na...