Vybíráme policové systémy

Garáž, kůlna nebo sklep mají jedno společné. Aby v těchto prostorách bylo vše dobře dostupné, je nutné celý prostor důmyslně zorganizovat. Organizéry, závěsné systémy a police jsou ideálními pomocníky. Pojďme se blíže podívat na regálové systémy. Těch je na trhu nepřeberné množství.

CAIMI BREVETTI - Policový systém SOCRATE PARETE XXII.
CAIMI BREVETTI – Policový systém SOCRATE PARETE XXII.

 

Před nákupem určitě zvažte, co všechno budete mít v regálu uložené. Jakou nosnost regál musí unést? Dále také v jakém prostředí bude stát? Uvažujete i nad možností rozšíření systému do budoucna? Není toho moc, ale je dobré mít před koupí toto vše na paměti.

 

Malý, nebo velký prostor?

Pokud máte prostory rozlehlé a je v nich dostatek místa na všechny strany, máte vyhráno. Můžete si vybrat z velkého množství variant, které budete moci vzájemně kombinovat. S malými prostory je to trochu na štíru.

Avšak ani tady není nic ztraceno. Stačí do prostor nainstalovat promyšlené systém, který jej maximálně využije. Před samotnou výběrem a instalací však dobře zvažte celý prostor, který máte k dispozici. Počítejte s každou nerovností a nepravidelností.

HAY Policový systém Woody, low, multicolour
HAY Policový systém Woody, low, multicolour

 

Ve stísněných prostorách se snažte využít celou plochu, kterou stěny nabízejí. Ideálně plnou výšku až ke stropu. Pokud stropy nemáte extra vysoké, ale máte prostory široké, využijte opět všechnu plochu, kterou prostor nabízí. Hluboké regály, nebo regály stojící zády k sobě jsou do podobných prostor ideálním řešením.

 

Kolik toho unese?

Jeden z nejdůležitějších parametrů policového systému je jeho nosnost. Mějte na paměti, že uvedená nosnost od výrobce platí pro rovnoměrné zatížení. Police i nosníky jsou konstruovány tak, aby unesly danou zátěž v případě, že je rovnoměrně rozprostřena po celé polici.

Pokud budete v regálu skladovat jednu těžkou věc uprostřed, kupte takový regál, který má vyšší nosnost než vámi uskladněný předmět. Jen u polic s vyšší nosností máte v tomto případě jistotu, že se vám regál po čase nezřítí na zem.

 

Do prostoru nebo ke zdi?

Umístění regálu ke zdi nebo do prostoru je otázkou užitkovosti. Potřebujete mít k regálu přístup z obou stran? Nebo se spokojíte s jednostrannou obsluhou? Některé regály mají zadní křížové výztuže, které jim zaručují pevnost. U těchto typů však musíte počítat s tím, že jim tyto výztuže zabraňují v přístupu zezadu. Pokud však máte v prostoru místo, můžete je umístit zády k sobě někde do prostoru.

 

Policový systém vysoký kvádr
Policový systém vysoký kvádr

 

Vlhký, nebo naopak suchý prostor

Bude policový systém umístěn ve vlhkém sklepu, nebo suchém a teplém prostoru. Podle toho zvolte povrchovou úpravu. Galvanizované regály se hodí do vlhkých prostor. V suchém prostoru si vystačíte s práškovým lakem a pro skladování potravin se hodí nerezová ocel, která je snadno omyvatelná.

Pokud uvažujete o chromu, mějte na paměti, že se hodí spíše do méně náročného prostředí.

 

Čtěte dál!

Jak vypěstovat mango

Chtěli byste si vypěstovat mango z pecky? Skvělý nápad! Je to totiž...

5 návodů, jak vyrobit doma sliz

Je mazlavý, slizký, nic z něj nevyrobíte, ale děti ho tak...

Jak zklidnit podrážděný žaludek: přehled ověřených rad

Bohaté vánoční hody, letní grilovačky nebo bujaré večírky – to je...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak vypěstovat mango

Chtěli byste si vypěstovat mango z pecky? Skvělý nápad! Je...

5 návodů, jak vyrobit doma sliz

Je mazlavý, slizký, nic z něj nevyrobíte, ale děti...

Jak zklidnit podrážděný žaludek: přehled ověřených rad

Bohaté vánoční hody, letní grilovačky nebo bujaré večírky –...