Jak vybrat kuchyňský ostrůvek

Mnoho žen sní o krásné velké kuchyni doplněné moderním kuchyňským ostrůvkem. Který by skvěle zapadl právě do vaší kuchyně?

Kuchyňský ostrůvek STENSTORP
Kuchyňský ostrůvek STENSTORP

Prostorná a praktická kuchyně je často srdcem domácnosti a také prioritou při rekonstrukci nebo stavbě nového bydlení. Je ale důležité se zamyslet, jaký typ ostrůvku se bude nejlépe vyjímat právě ve vašem interiéru. Prozradíme vám možné výhody i nevýhody ostrůvku v kuchyni a poradíme na co si dát pozor při jeho umisťování do interiéru.

Skvělý nápad do otevřeného interiéru

Ostrůvek se nejlépe uplatní ve velkém interiéru, kde pro něj bude dostatek prostoru. Může velmi dobře fungovat jako nenápadný předěl mezi kuchyní a jídelnou nebo obývacím pokojem. Lze k němu i přistavit  barové židle a využívat ho jako místo k setkávání. Dovede vám skvěle posloužit nejen jako úložný prostor či pracovní plocha navíc, ale můžete ho doplnit i vyvýšeným barem nebo na něj umístit menší spotřebiče, třeba kávovar. Velkou výhodou je právě jeho variabilita, lze ho přizpůsobit přesně vašim potřebám a nárokům.

Kuchyňský ostrov Tin Topped
Kuchyňský ostrov Tin Topped

Tip pro menší kuchyně

Může se zdát, že v menších kuchyních jsou ostrůvky pouze na obtíž a ubírají cenný prostor. Ve skutečnosti i v menších kuchyňských prostorách může ostrůvek dobře posloužit, aniž by vám příliš překážel. Jedním možným řešením jsou mobilní ostrůvky, které jsou dobře uzpůsobeny pro přesun na jiné místo v bytě. V létě tedy stolek přestěhujete třeba na terasu nebo na zahradu. Nejsou přivrtané k podlaze a někdy bývají dokonce vybaveny i kolečky. Udělají radost i těm lidem, kteří rádi obměňují interiér a nezklamou ani vyznavače praktických řešení. Další možností je umístit na ostrůvek veškerou pracovní plochu, dřez i varnou desku a po obvodu kuchyně nechat pouze úložné skříňky bez pultu.

Na co si dát pozor

Při vybírání máte mnoho možností, jak jej přesně využít a čím ho vybavit. Je důležité před definitivním usazením pevného ostrůvku vše důkladně naplánovat. Kolem něj musíte mít dost prostoru pro pohyb a také nezapomeňte vzít v potaz hloubku šuplíků, aby zbylo místo i na jejich vytažení. Je praktické mít v ostrůvku alespoň jednu elektrickou zásuvku, abyste nemuseli používat prodlužovačky. Pokud toužíte také po varné desce, musíte počítat i s digestoří a pokud tam chcete i dřez, myslete na odpadní trubky. Není dobré podceňovat ani osvětlení, aby se vám v kuchyni dobře pracovalo i po večerech. Samozřejmostí je sladění tohoto kusu nábytku se zbytkem interiéru. Do rustikální kuchyně nebo na chatu se více hodí dřevěný a v moderním bytě se neztratí ostrůvek v čistém skandinávském stylu.

Neomezené možnosti

Pokud vás baví vymýšlet nové možnosti interiéru, pak je výběr kuchyňského ostrůvku skvělou příležitostí jak si pohrát s dispozicemi vaší kuchyně. Může být praktickým úložným místem a navíc i designovým prvkem, stačí například přidat prosklená dvířka nebo květináče s bylinkami. Při vybírání se skutečně fantazii meze nekladou.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...