Jak vybrat obklady, které vydrží až dvacet let?

Do rekonstrukce a zařizování koupelny investujete nemalé peníze. Je tedy jasné, že chcete, aby její životnost byla co nejdelší. Při správném výběru vám obklady mohou vydržet klidně až dvacet let. Víte, na co si dát pozor?

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Zaplatit za novou koupelnu vyšší desítky tisíc a pak sledovat, jak její krása každým rokem mizí? To si žádný majitel nepřeje, a proto je na místě výběr jednotlivého vybavení opravdu velmi dobře promyslet. Když nic nezanedbáte, obklady mohou vydržet klidně až dvacet let. Tím je myšlena nejen jejich fyzická životnost, ale také ta morální. Tedy doba do okamžiku, kdy vám přijdou obklady stylově zastaralé a nehezké. S cílem prodloužit obkladům život u vás v koupelně je při výběru nutné dodržet několik pravidel.

Výrazné vzory a styly mají k nadčasovosti daleko

Možná jste se zamilovali do stylu Provence a rozhodli jste se do koupelny vybrat obklady s květinovými vzory. Přemýšleli jste nad tím, zda-li se vám tento styl bude líbit třeba za pět let? Chcete-li životnost obkladů v koupelně prodloužit, vyhněte se všem výraznějším stylům a vzorům. Třebaže jsou nyní v módě, za pár let se zcela přirozeně okoukají. To platí také o výrazných barvách. Návodem na propašování konkrétního stylu do koupelny je využívání různých doplňků a dekorací. Ty lze v případě potřeby snadno vyměnit. Pohrát si můžete také s barvou stropu.

Tón v tónu a velké formáty

Snaha prodloužit životnost obkladů na maximum svádí k tomu, abyste koupelnu zařídili pouze v jedné barvě. Výsledkem by v takovém případě byla nežádoucí nuda, a proto raději vyzkoušejte tón v tónu. Střídání sobě blízkých barev je atraktivní a umožňuje vám lépe pracovat s celým prostorem koupelny. Dlouhodobým směrem je využívání velkých formátů, a to i v malých koupelnách. Minimální spáry a velké plochy usnadňují údržbu. Ani po dlouhých letech tak nemusí působit koupelna zastarale.

Nepodceňujte kvalitu obkladů a práce

Zařizování koupelny, která má vydržet zmíněných dvacet let, by nemělo být spojeno s kompromisy. Když si nyní připlatíte za kvalitu, nebudete muset v dohledné době řešit opravy a další poškození. Nemusíte nutně za metr čtvereční obkladů utrácet tisícové částky. Spíše se zaměřte na hodnocení výrobců a vybírejte si takové řady obkladů, které nabízí vyšší odolnost. Důležitou roli hraje v celém procesu také obkladač. Nechte si nějakého doporučit nejlépe od známých.

Za dvacet let znovu

To, že obklady vydrží až dvacet let, pochopitelně neznamená, že je nemůžete vyměnit dříve. Většina lidí však dlouhou životnost koupelny dokáže ocenit. Koupelně zařízené dle výše zmíněných pravidel to může bez problémů slušet a nemusí působit sterilně. Vše je pouze o tom, abyste se naučili pracovat s doplňky a maličkostmi, která budou odpovídat aktuálním stylům. Můžete je kdykoliv vyměnit bez větší investice.

Čtěte dál!

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka nekončí. Aby...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě domu rozhodně...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na tom jsou...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na...