Jak vybrat skvělou matraci do dětské postýlky?

Připravit ideální podmínky pro spánek nového člena rodiny není jen tak. Jak v novorozeneckém, tak kojeneckém a vyšším věku si vaše miminko zaslouží kombinaci pohodlí a bezpečí. V opačném případě vás čekají probdělé noci plné slz, v horším případě dokonce zdravotní problémy dítěte. Víte, jak matraci do dětské postýlky vybrat?

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Výrobce se zkušenostmi

Šetřit zrovna na matraci pro vaše dítě? To rozhodně není dobrý nápad, a proto při výběru koukejte do nabídek zkušených výrobců. Jejich matrace prochází různými testy a splňují ta nejpřísnější kritéria pro prodej na našem trhu. Neznačkové výrobky mají v lepším případě pouze sníženou odolnost, v tom horším se mohou podepsat na komfortu a zdraví vašeho dítěte. Abyste se komplikacím vyhnuli, volte mezi modely renomovaných firem.

Preferujte přírodní materiály

To poslední, co od matrace vyžadujete, je vyvolání různých alergických reakcí. Při výběru matrace do dětské postýlky preferujte přírodní materiály, u kterých je používání různých chemických látek minimalizováno. Velmi oblíbené je kokosové vlákno. Mezi další vhodné materiály se řadí například bavlna, koňské žíně, ovčí vlna, len, velbloudí srst, přírodní kaučuk či konopí. Přírodní materiály jsou vhodné nejen pro děti, ale i dospělé s problematickou pokožkou.

Důležitá je tuhost

Větší tuhost matrace je v případě dětí jasnou volbou. Má lepší ortopedické vlastnosti a snižuje riziko SIDS (syndromu náhlého úmrtí kojenců). Na tvrdší podložce dochází k lepšímu masírování zádových svalů. Tím je snížen vznik proleženin. Stejně tak jsou vytvořeny lepší podmínky pro vývoj páteře. Rozhodně se vyhněte měkkým matracím

Prodyšnost pro hygienu

Miminka se také potí. Co to znamená? Že prodyšnost je v případě matrace do dětské postýlky klíčová. Díky přívodu čerstvého vzduchu se váš drobeček vyhne zbytečným vyrážkám. Stejně tak nedochází ke zbytečnému množení roztočů. Na matraci je vhodné umístit snímatelný povrch (opět z přírodního materiálu), který můžete v případě potřeby snadno vyprat.

Spánek není pouze o matraci

I když vyberete matraci do dětské postýlky dle všech výše zmíněných rad a doporučení, nemáte úplně vyhráno. Důležitá je samozřejmě také postýlka. Měla by být bezpečná, stabilní a bez toxických látek. Před nákupem se velmi dobře ujistěte, že splňuje požadované bezpečnostní normy. Výrobce je musí deklarovat v dokumentaci k výrobku. Postýlku pečlivě smontujte dle návodu. Před umístěním matrace vše raději ještě jednou zkontrolujte. Jedině tak vašemu dítěti vytvoříte perfektní podmínky pro komfortní spánek a zdravý vývoj.

Vytvořeno ve spolupráci s eshopem Postelino.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...