Vyrobte si interiérové dekorace ze sušených květin

Dostali jste velkou kytici a je vám líto jen tak přijít o její krásu? Naštěstí existuje jednoduché řešení! Jednotlivé květy si můžete usušit a využít je jako dekoraci vašeho interiéru. Zcela pochopitelně takové ozdoba nevydrží věčně, ale to ve výsledku vůbec nevadí. Těch několik chvil ve společnosti nádherných usušených květů si můžete skvěle užít.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Jaké květy usušit?

Je pouze na vás, jaké sušené květiny se rozhodnete pro ozdobení vašeho bydlení využít. Můžete zvolit jak zcela běžné květy, tak i ty méně dostupné, které lze zakoupit již usušené například v květinářství. Prakticky každá květina lze využít jako neokoukaná dekorace. Dokonce i takové orchideje dokážete usušit tak, aby vypadaly skvěle. Alternativou sušení se může stát také lisování.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

V žádném případě nemusíte při sušení zůstat pouze u klasiky. Vyzkoušejte se zaměřit také na makovice a různé typy bodláků. Pochopitelně záleží na tom, jak se rozhodnete sušené květiny využít, nicméně při výrobě neokoukaných dekorací se vám bude hodit co nejpestřejší směsice květin a rostlin.

Vyrobte si dekorace ze sušených květin

Dekorace ze sušených květin můžete koupit, ale mnohem zábavnější je zapojit fantazii a zručnost. Vyrobit si zajímavou dekoraci dokážete i doma. Většinou vám k tomu stačí pár minut času a několik málo pomůcek. Rychlým tipem je vytvoření svazků, kdy jednotlivé květiny spojíte v jednu kytici za pomoci přírodního provázku. Tento svazek následně můžete připevnit například na dveře, na stěnu či třeba pověsit ke stropu.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Stejně zajímavě působí sušené květiny umístěné v lněném pytlíčku. Ten si najde místo opět na vstupních dveřích, případně může být pouze položen na stolku. Různorodé barvy sušených květin společně nádherně kontrastují. Pokud máte nasušeno více druhů, nebojte se je zajímavě kombinovat. Pasují k sobě levandule, statice, sušené růže a dokonce i plnokvěté pivoňky. Možností, jak ozdobu namixovat, je opravdu nepřeberné množství. Záleží pouze na vašem vkusu.

Dekorace by měly být tématické

Výběr barev záleží pouze na vás, avšak nezapomínejte na to, že atraktivněji vždy působí tématické dekorace dle ročního období. Jaro symbolizuje svěží zelená, léto volá po pestrých odstínech žluté a oranžové, podzim se zahaluje do tmavších odstínů hnědé a zima patří modré a červené. Obrovskou výhodou sezónních dekorací ze sušených květin je fakt, že kromě krásy přinesou vašemu domovu také nádhernou vůni. Dejte i vy šanci sušeným květinám a vyrobte si domů něco skutečně originálního.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...