Vyšlápněte si na nejlepší trek svého života v botách snů

Chůzi po horách musí mít člověk v srdci. Stejně jako chůzi v pohorkách. Bez těch totiž horské procházky nestojí za nic. Vyberte si kvalitní trekové boty, díky kterým zdoláte vrcholy, na které byste si dřív netroufli.

Trekové boty do lesa i na hory

Trekové boty neboli pohorky samozřejmě nejsou jen na horské túry, ale využít se dají všelijak. Na procházku do lesa, na výlet s rodinou, prostě v nich můžete vyjít kamkoliv. Mějte ale na paměti, že pokud patříte k náročnějším turistům, musíte si pořídit odpovídající boty. Lehké letní pohorky určitě neoceníte v blátivém podzimním močále a naopak. Zvažte tedy, jaké výlety plánujete a co je vašemu srdci nejbližší.

Na co u trekových bot koukat

Důležitý je samozřejmě materiál. Vybrat si můžete: 

Kožené trekové boty – velmi dlouho vydrží, jsou pevné, obvykle odolné proti poškození, nepromokavé a některé typy dokonce voděodolné. Kůže ale není příliš prodyšná, takže se nehodí na letní výlety a vždy po nošení je dobré nechat boty pořádně proschnout.

Syntetické a textilní trekové boty – jsou obvykle perfektně prodyšné a vyrobeny z takových materiálů, které jsou i nepromokavé. Musí se častěji impregnovat, ale se správnou péčí budou vaším parťákem dlouhá léta.

Zásadní je také tvar boty. Existují: 

Kotníkové trekové boty – jsou základ pro náročné terény, dlouhé túry, chladnější počasí. Prostě do extrémních podmínek, kdy potřebujete pevný krok a pořádnou dávku jistoty.

Nízké trekové boty – si užijte na letních, jednodušších a kratších procházkách. Pořídit si můžete také trekové sandály nebo polosandály, které mají zpevněnou špičku, ale zároveň jsou dost otevřené na to, abyste sem tam pocítili příjemný vánek.

Vybírejte boty důsledně, musí na ně být spoleh

Outdoorové boty musíte vybrat opravdu pečlivě. Nejde tady vůbec o design nebo styl. I když existují i nádherné kousky, zejména v dámském provedení. Turistické boty musí být parťák, na kterého se můžete spolehnout. Nesmí vás tlačit, takže si je běžte koupit až po práci, kdy jsou vaše nohy uvolněné a trošku “větší” než hned po probuzení. Vemte si s sebou také ponožky, ve kterých budete na výlety nejčastěji vyrážet. A po prodejně se pořádně projděte. Zahrajte si etudu, jak jdete po horách, poskakujete z kamene na kámen a přeskakujete horské potůčky. Jedině tak můžete zjistit, v jakých chvílích vás boty skutečně podpoří. 

hiking boots 455754 1280

Horské túry jsou výzva nejen pro vás

Horská túra i lehčí letní procházka přírodou to je vždycky výzva, na kterou se nedá v novém prostředí připravit. A výzva to je nejen pro vás, ale i pro vaše boty. Zvládnout to musí materiál, neměl by promoknout, ale také podrážka, která by neměla klouzat. Proto se nebojte pořídit si více bot, které jsou určené na různé typy výletování.

Myslete hlavně na bezpečnost. Pevně utažená tkanička a dobře ukotvená pata je základ. Stejně jako zpevněné špičky, díky kterým si ty své neokopete a nezraníte. Pak už stačí jen abyste si své trekové boty zamilovali dost na to, abyste jim vždycky dali přednost před jinou obuví. A můžete se vydat na nejlepší trek svého života!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...