Vytvořte si doma barevnou harmonii

Barvy jsou samozřejmou součástí každodenního života. Každá má jinou energii. Některé působí uklidňujícími dojmy, jiné dokáží povzbudit. Nebojte se pustit pestrou paletu na návštěvu i k vám domů. Přinášíme 5 barev, které jsou trendy a pomohou vám vytvořit šťastný domov.

modry pokoj

Modré snění

Nejen zelená patří mezi uklidňující barvy. Modrá má podobné účinky, navíc působí pozitivně na produktivitu. Hodí se tedy kamkoli – do ložnice stejně jako do pracovny. Příjemnou atmosféru vytvoří královská, petrolejová i pastelová modř. Odstín symbolizující živel vody umí v interiéru divy. Světlá otevře a provzdušní prostor, tmavá mu dodá tajuplnou a elegantní náladu. Najděte si tu svou – nemusíte rovnou vymalovat, zkuste to pro začátek s modrými doplňky.

zeleny pokoj e1536301369711

Zelená svěžest

Barva loňského roku bodovala ve světě módy i designu. Zelená je synonymem jarní svěžesti – a přesně tak dokáže rozzářit vaše bydlení. Příjemná zelená energie je vhodná kamkoli, kde chcete dát odpočinout očím, i tam, kde chcete odpočívat vy sami. Pistáciová, mint nebo snad smaragdová? Odvážným štěstí přeje – a zelená rozhodně odvážná je. Štěstí dostanete do interiéru snadno. S kapkou zelené fantazie.

fialovy pokoj

Fialová elegance

Milujete fialovou? Pak vás nejspíš potěší fakt, že se stala barvou roku 2018. A zabodujete nejen se sytým odstínem. Levandulová má nesmírné kouzlo a do místnosti vnáší příjemnou něhu. Zatímco s tmavými tóny fialové doporučujeme dekorovat opatrně, pastelové fialové není nikdy dost.

Křeslo Atla růžové
Křeslo Atla růžové

Růžová není jen sladká

Na první pohled podceňovaná růžová je další krásnou barvou, která projasní interiér. Přestože je často spojována se sladkostí, jde o příjemnou a energickou barvu. Starorůžová nebo pastelová je nesmírně estetická v jakémkoli prostoru. Hodí se pro kombinace s ušlechtilými kovy, jako jsou zlaté či měděné detaily. Sluší jí také minimalistické bílé nebo dřevěné doplňky. Nechte se překvapit růžovou – rozhodně nebudete litovat.

Třídílná žlutá čalouněná sedací souprava KOUKI
Třídílná žlutá čalouněná sedací souprava KOUKI

Žluté jiskření

Jedinečná barva slunce protká prostor jiskřivou atmosférou. Neotřelé a veselé dojmy však zůstanou v příjemné rovnováze, když to s ní nepřeženete. Žlutá podporuje kreativitu a představivost, navíc doslova nabíjí energií. Vyhnout byste se jí však měli v ložnici – v ostatních místnostech ale vykouzlí svěží vyznění. A že si na sytě žlutou netroufáte? Pak zvolte nadčasovou hořčicově žlutou. V kombinací s bílou můžete vyčarovat okouzlující toskánský domov.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...