Vytvořte si individuální šatní systém

Když se řekne šatna, nejedna žena se zasní a představí si velkou místnost plnou dokonalých outfitů a nekonečných párů stylové obuvi. Vlastní šatna je unikátní otevřený úložný prostor, který často nahrazuje typické šatní skříně. Šatnu lze pojmout různými způsoby – od koutku odděleného zdí ze sádrokartonu po velkolepou místnost, kde můžete organizovat všechny své věci a snít ve velkém. Jak tedy na dokonalou šatnu?

Inspirace od studia Anima Domus
Inspirace od studia Anima Domus

Koncept

V první řadě nezapomeňte na koncept. Co všechno budete ve své šatně chtít skrýt? Bude to pouze šatna k uložení oblečení a bot, či také úložný prostor kabelky a další věci, které jinde nemají místo? Koncept promyslete podle prostoru, jenž vám umožní váš domov vyhradit pro šatní systém. Také nezapomeňte, že získáte další volné plochy, protože nebudete potřebovat šatní skříně nebo prostorné botníky. Proto je dobré vše vymyslet dopředu.

Jednoduchost

Organizace může být vaším koníčkem. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása, proto svou šatnu připravte tak, aby organizace byla hračka. Přehledný jednoduchý styl bude vaším pomocníkem. Chaos není dobrým společníkem a to platí také právě v šatně.

Cena

Rozhodujícím faktorem před vybudováním šatny je rozhodně také cena. Investice totiž závisí na tom, kolik si můžete dovolit zaplatit nebo kolik chcete z rodinného rozpočtu uvolnit. Mít šatnu se někdy zdá jako nesplnitelný sen, nicméně opak je pravdou. Nejlevnější začátečnickou variantou je vybudování šatny pomocí polic, sluhů a věšáků, které lze koupit za pár korun. Základní šatna tak splní svůj účel. Pokud však chceme dokonalou šatnu hned, je možné zapojit fantazii a zakoupit šatní systémy. Ty bývají buď policové nebo sloupové. Obojí umožňuje mít přehled a mít radost z každého výběru modelu na sebe.

Velikost

Na velikost záleží – především proto, aby se do šatny vešly všechny vaše věci (dlouhé šaty, ale i boxy a šuplíky se spodním prádlem). Jestliže je vám skříň malá, logicky uspořádejte šatnu podle svých věcí. Pokud však máte pár outfitů a váš šatník je trendy minimalistický, postačí vám menší šatní koutek. Nechte si šatnu třeba navrhnout s ohledem na vše, co do ní budete chtít umístit.

Osvětlení

Bodem, na který často zapomínáme, je kvalitní osvětlení šatny. Když už chcete denně vybírat slušivé šaty, ve kterých zazáříte, je potřeba na ně dobře vidět. K osvětlení patří jednoznačně také zrcadlo – nikdo z nás přece nechce jít do práce bez toho, že bychom viděli, jak ve zvoleném oblečení vypadáme.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...