Vyzrejte na malou koupelnu

Malá dispozice místnosti, jako je koupelna, může být nepříjemný oříšek při jejím zařizování. I menší koupelna se však dá umně uspořádat tak, aby působila o něco větší, než ve skutečnosti je. Místo, kde trávíme čas nejen každodenní hygienou, by měla být na první pohled čistá a ne stísněná. Jak tedy zařídit malou koupelnu, aby působila příjemně a vzdušně?

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Nekombinujte

Vyberte si jen jedno praktické řešení a v malé koupelně volte jen vanu nebo jen sprchový kout. Obojí se zkrátka do malého místa nehodí. Ideální moderní řešení může být sprchový kout bez vaničky. Spolu s průhlednou zástěnou z tvrzeného bezpečnostního skla bude pak vaše koupelna působit větší a vzdušnější. Navíc budete trendy, protože elegantní sprchový kout je hitem posledních let a je nenáročný na údržbu – i úklid koupelny tak budete mít hotový raz dva. Pokud toužíte po vaně a nehodláte se jí vzdát, pouvažujte nad řešením na míru – atypické vany mohou padnout do malé koupelny jako ulité.

Úložný prostor

Pokud máte opravdu malou koupelnu, zkuste některé věci ukládat jinde. Například ručníky můžete umístit do komody v blízkosti koupelny. Jako nezbytný úložný prostor využijte úzký nábytek nebo funkční police. Tradiční je také praktická skříňka pod umyvadlo. Ukládání v malé místnosti řešte na výšku. Také police vybírejte v úzkém provedení. Nezapomeňte využít také rohy místnosti, kam skvěle padnou rohové úložné boxy.

Zrcadlo

Velké zrcadlo šikovně vizuálně zvětší prostor, pokud ho však máte kam umístit. Jestliže ne, můžete si nechat také vyrobit speciálně zrcadlo na míru nebo vybrat menší zrcadlo. Zrcadlo může být rovněž oblé nebo kulaté, aby rozbilo geometrii místnosti.

Světlá tonalita

V malém prostoru se rozhodně vyhýbejte tmavým barvám. Koupelnu oživí a opticky zvětší světlé barvy, jako jsou bílá, přírodní a pastelové odstíny. Světlé barvy navíc působí příjemně a čistě, což se ke koupelně skvěle hodí. Také světlými doplňky rozhodně nic nezkazíte.

Velkoformátový obklad

Když budete obkládat, zkuste využít velkoformátovou dlažbu nebo kachličky. Docílíte moderního vzhledu a také optického klamu, místnost bude působit o dost prostorněji. Nezapomeňte na pravidlo světlých barev a vaše koupelna bude vypadat skvěle.

Dveře

V některých případech místo zaberou také nezbytné dveře do koupelny. Proto popřemýšlejte, jestli nevyřešit vstup do koupelny jinak, například posuvnými dveřmi, které jsou vhodné jak esteticky, tak prakticky. Takové dveře můžete vybrat ze dřeva, ale také třeba z bezpečnostního skla.

Toaleta

Toaleta by v ideálním případě měla být od koupelny oddělena. Jestliže nemáte jinou možnost, než umístit WC do koupelny, místo ušetří kompaktní závěsná toaleta a nakonec jistě budete se stylem své koupelny spokojeni.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...