Zahradní oáza klidu – vychutnejte si léto

Příjemné slunění za zvuku ptactva s pohledem do korun stromů – vždyť kdo by neměl rád léto a s ním spojený relax na zahradě. Ať máte bazén nebo ne, letní odpočinek spojený třeba s oblíbeným opalováním k horkým dnům patří. My tentokrát přinášíme jednoduchý návod, jak si připravit perfektní letní zázemí, odkud se nebudete chtít hnout.

sit

Lehněte si a zavřete oči

Bez lehátka by to rozhodně nešlo, právě komfortní ležení je totiž nezbytnou součástí nabírání letní energie nebo chytání bronzové pokožky. Začněte tedy výběrem toho pravého lehátka. Ideální možností je samozřejmě polohovací zahradní lehátko, které stejně dobře jako pro lenošivé válení poslouží k posezení u knihy. Lehátka se vyrábí z různých materiálů – z kovu, umělého ratanu, ratanu, dřeva, masivního dřeva i plastu – stačí si vybrat model, který si bude rozumět s koncepcí zahrady. Nezapomeňte však přikoupit také polstr, díky kterému bude váš odpočinek dokonalý.

relax zahrada 2

Odložte si a zasněte se

Je úplně jedno, jestli si dáte sklenku vína, ledovou kávu nebo míchaný nápoj. Bez odkládacího stolku nebude vaše snová zóna praktická. K odkládání nápojů, slunečních brýlí nebo čehokoli, co zrovna nepotřebujete, poslouží vhodná plocha nedaleko vašeho lehátka. A snese toho ještě mnohem více – nezapomeňte přidat lucernu se svíčkou, abyste si mohli vychutnat rovněž romantickou večerní atmosféru. Pokud potřebujete, kromě odkládacího stolku pořiďte také stínící prvek. Barevný slunečník bude perfektní.

Lednice – není nezbytná, ale je skvělá

Mít při ruce v létě na zahradě chlazené nápoje – to rozhodně potěší nejen při nějakém to povalování, ale také při práci na zahradě. Jestliže chcete vaši komfortní sezónní plochu dotáhnout k dokonalosti, umistěte poblíž malou chladničku. Nejenže budete dodržovat pitný režim, ale kdykoli bez váhání pohostíte studenými nápoji také příležitostné hosty.

Doplňky při ruce

Připravte si k ruce vše, co potřebujete při odpočinku v krásný letní den. K tomu může posloužit stará truhla, box nebo komoda, do které můžete umístit ručníky, hřejivý pléd, repelentní přípravky, opalovací krémy a další letní pomocníky. Ideální je samozřejmě umístění úložného prostoru pod střechu.

Dřevěný box AUDREY
Dřevěný box AUDREY

 

Letní osvěžení

Jestliže nemáte bazén, nevadí. Co takhle alespoň osvěžující zahradní sprcha? Nebo snad obojí? Abyste se mohli kdykoli svlažit studenou vodou, můžete si pořídit moderní zahradní sprchu. Ta je k dostání v e značném množství designů – ale účel splní i ta nejjednodušší z nich.

Bez hudby to nejde

A třešnička na závěr? Přece hudba, bez které by léto nebylo létem. Jestliže vám stačí běžné rádio, pak můžete pořídit malý přehrávač na baterie. Pro náročnější milovníky dobré muziky jsou dnes k dostání luxusní bluetooth reproduktory, bez kterých nebudete chtít dát ani ránu. Nebo léto.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...