Jak zařídit, aby umělé květiny nepůsobily jako kýč?

Že jsou umělé květiny synonymem nevkusu? V dřívějších dobách tomu tak skutečně bývalo, ale díky moderním technologiím výroby se i ony mohou stát skvostem, který dokáže skvěle zkrášlit váš interiér. Podívejte se, jak plastové květiny využít u vás doma.

umela kytka

Zaprášená vázička, ze které svět straší dvojice umělých růží modré barvy, patří minulosti. Právě proto je škoda napodobeniny květin ihned zavrhnout. Díky technologickému pokroku už dávno neplatí, že umělá květina musí působit jako nevzhledný kýč. Věrohodné provedení, u kterého na pohled květinu nerozeznáte od živé předlohy, se stalo v případě kvalitnějších kousků samozřejmostí. Naučte se toho využívat ve vašem interiéru.

Nový postup výroby

Dříve se celá květiny vyráběly z jednoho typu plastu. Dnes už je poměrně běžné, že zpracování je opravdu kvalitní a myslí na detaily. Květy a listy se mohou vyrábět z látky či hedvábí, do výroby se zapojuje také silikon. Velmi zajímavé je sledovat snahy výrobců umělých květin zachytit drobné nedokonalosti. Na květince můžete například zahlédnout dírku v listech, drobné skvrnky, zlomenou větvičku. Díky tomu výsledek působí mnohem přirozeněji a moderní umělé květiny skutečně nejsou ostudou ani v reprezentativních prostorech.

Další příjemnou změnou je široká nabídka včetně úplně obyčejných kvítek. Právě ty často působí jako živé, protože mají jednoduchý vzhled. Umělé květiny nemusí ohromovat, ba právě naopak. Mají pouze dokreslovat celý prostor a vypadat, jako byste je zrovna čerstvě utrhli na zahradě.

Vlastní kytice není problém

S avizovanou šíří nabídky souvisí také možnost nakoupit si jednotlivé květiny různých velikostí a teprve až doma si vyrobit kytici či jinou dekoraci dle vlastního vkusu. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou. Když květy naaranžuje podle vás, výsledek vás nemůže zklamat. Dlouhým řetězům květů a kýčovitým pugétům skutečně odzvonilo.

umela kytka 2

Proč si umělé květiny pořídit?

Důvody pro pořízení umělých květin jsou zřejmé. Nepotřebují světlo a nevadí jim zakouřené prostředí. Nemusíte je zalévat a prakticky jedinou péčí je občasné opláchnutí od prachu. Krása vydrží několik let a kvalitní výrobky jsou dlouhodobou ozdobou bydlení, kterou byste se živými květinami jen tak nevyrobili. Je však nutné podotknout, že určitá pohodlnost hraje čím dál tím menší roli. Důvody pro pořízení se doopravdy netočí jen kolem toho, že nebudete muset chodit s konvičkou.

Konec kýče u vás doma

Shrnuto a podtrženo, umělé květiny nebudou působit jako kýč, pokud vsadíte na velmi kvalitní výrobky, přirozené barvy a přiměřený počet květů rozmístěných s vkusem. Minimalistická vázička z pár květy dokáže udělat v interiéru dostatek parády.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...