Zařizujete si pracovnu? Tady jsou tipy pro vás!

Pro každou pracovnu je zcela základním bodem pracovní stůl. Pokud často pracujete z domova, měli byste si dopřát kvalitní stůl a vytvořit si příjemné místo na plnění nejrůznějších povinností. To, že by se měl pracovní prostor alespoň trochu odlišit od toho obývacího, je velmi důležité.  Samotné místo či pokoj vyčleněné pro práci by nám mělo navodit takovou atmosféru, v které se budeme soustředit na sto procent.

apple 1834328 960 720 e1553885036799

Umístění stolu a vhodná židle

První bod je zároveň stěžejní. Stůl byste měli postavit tak, aby na něj svítilo co nejvíce světla během dne. Nejlepší místo je samozřejmě pod oknem nebo podél stěn v těsné blízkosti od denního světla. Každý nábytek a zejména pak pracovní stůl a židle by se měly přizpůsobit požadavkům uživatele tak, aby nezpůsobovaly zdravotní potíže. Celý pracovní proces by měl být co nejpříjemnější a nejpohodlnější. Za stolem bychom měli mít přiměřenou volnost pohybu do všech směrů: nahoru nebo dolu (nastavení výšky židle), dopředu či dozadu (prostor pro odsunutí a zasunutí židle) i do stran pro přístup k dalším pracovním prostředkům.

U kancelářských židlí se snažte myslet na klíčové parametry, zejména na snadné ovládání, nastavitelnost a pohodlí. Pro větší komfort se můžete podívat také po židlích, které jsou vyrobeny z prodyšného materiálu. Pokud máte sedavou práci, určitě byste neměli šetřit na vybavení. Ocení to především vaše tělo.

ka

Parametry pracovního stolu

Rozměry psacího či pracovního stolu by se měly odvíjet od vašich individuálních potřeb. Obecně platí, že rozměr pracovní plochy psacího stolu by měl být dotčeně velký na to, aby umožnil uživateli změnit polohu pracovních prostředků např. monitoru, klávesnice, myši, šanonů a podobně.

Výšku i šířku stolu volte taky podle vašich individuálních preferencí. Kolem stolu byste se však měli pohybovat pohodlně bez jakéhokoliv omezení. Za stolem byste se neměli hrbit a myslete i na prostor pro nohy. Velikost stolu se také odvíjí od toho, kolik místa pro pracovní koutek máte. V každém případě myslete na to, že za stolem i několik hodin, proto je komfort na prvním místě.

Nezapomeňte na úložný prostor

Žádná pracovní plocha se neobejde bez zásuvek. Své poznámky můžete skladovat v šanonech na stole, daleko upravenějším a čistším dojmem však působí, když je máte uklizené v zásuvce nebo pořadači. Pro lepší orientaci ve věcech je lepší, když na stole budete mít jen nezbytné věci, které potřebujete každý den a zbytek uklidíte.

Kontejner FINO Bílý
Kontejner FINO Bílý

Při organizování také pomáhá, když si rozdělíte i samotné zásuvky např. podle toho, jaké materiály potřebujete nejvíc, které méně nebo úplně zřídka. Svým vlastním systémem v úložném prostoru si můžete ušetřit spoustu času.

Čím si zpříjemnit pracovní plochu?

Každé pracovní místo si zaslouží i trochu nápadu a dekorace, aby se vám příjemněji pracovalo. Takovým kreativním a zároveň velice praktickým prvkem může být nástěnka, na kterou si nemusíte připínat jen deadliny svých prací, ale také fotky svých blízkých nebo z dovolené. Osvěžující dekorací je třeba i pokojová rostlina, kterou s největší pravděpodobností ani nebudete zapomínat zalévat, protože ji budete mít denně na očích.

Uklidňujícím, stresu zbavujícím prvkem může být klidně i obyčejná svíčka. U výběru však buď, aby vás příliš silná vůně spíše nerozptylovala. Hodně lidem také pomáhá, když si můžou práci barevně odlišit. Černá a bílá může časem nudit. Na oživení můžete použít barevné složky, šanony, ale i obyčejná lepítka. Trocha barvy z vašeho prostoru vykouzlí příjemné místo.

photo 1505330622279 bf7d7fc918f4 e1553885682784

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...