Zasklení terasy přidá další rozměr vašemu domu

Terasa se může stát dalším plnohodnotným obytným prostorem vašeho domova. Stačí ji pouze zasklít. Díky tomu vám slunce, déšť ani sníh nebudou stát v cestě a vy se tak budete moci posadit do svého oblíbeného křesla a užívat si chvíle pohody. Zasklení terasy přináší nejen nezávislost vůči proměnám počasí, ale snižuje i tepelné ztráty, chrání před větrem a prachem.

zasklena terasa 1

Firmy nabízejí rámové i bezrámové zasklení. Je vhodné si předem ujasnit, co od zasklení očekáváte. Celá terasa by měla navazovat na vzhled domu. Pokud máte dům ve fázi projektu, zvažte, zda zastřešení do budoucna budete chtít. Je lepší na to myslet už při projektování a stavbě domu. Můžete tak rovnou počítat se zatížením střešní konstrukce. Tím vám do budoucna odpadne mnoho starostí.

I pergolu je lepší zasklít

Asi nejjednodušším způsobem, jak zastřešit terasu, je dřevěná pergola. Jedná se o levné řešení, které zvládnete postavit svépomocí. Počítejte s tím, že při silném větru a dešti do ní bude pršet. Aby vás ochránila a zároveň neubírala světlo, zasklení se nevyhnete. Můžete samozřejmě použít rolety po stranách, ale ty se budou ve větru hýbat. Pokud terasu nebo pergolu zasklíte ze všech stran, vytvoříte tím zimní zahradu.

zasklena terasa

Vybrat vhodnou střešní krytinu je základ. Polykarbonát, akrylové nebo PVC vlnité desky jsou průhledné. Velmi rychle se však zašpiní a jen obtížně se udržují čisté. Pokud chcete mít střechu propustnou a zároveň mít jistotu, že vám nezešedne, zvolte raději sklo. Je sice dražší, ale investice do něj se vrátí v podobě bezúdržbovosti. Pokud pro vás světlo není příliš důležité, vystačíte si se šindelem nebo plechem. Těžké pálené tašky potřebují bytelnější konstrukci. Na to při myslete zavčas při výběru střešní krytiny.

Zasklívací systémy nabízejí variabilitu

Můžete také zvolit zasklení za pomocí hliníkových profilů. Vyznačují se vysokou pevností, odolnosti proti UV záření a těsností. Tu zajišťuje kartáčové těsnění, které dovede tlumit vibrace i hluk. Nemusíte se ani bát zatížení nosné konstrukce. Existuji dokonce takové systémy, které celou váhu nesou na spodní kolejnici. Výška křídla rámového zasklení může být přes 3 m. Firmy nabízejí tvrzené sklo tloušťky 4 – 6 mm, bezpečnostní lepené sklo do 9 mm, polykarbonáty, plexi nebo desky z lehčeného PVC.

Palram Boční stěna k pergolám Sierra (bílá)
Palram Boční stěna k pergolám Sierra (bílá)

Se skleněnou střechou však počítejte s tím, že budete muset pořídit i ochrany proti slunečnímu svitu. Slunečník není zrovna elegantním řešením. Markýza vám může pomoci. Pověšením plachet s UV filtry pod okraj střechy bude vše vypadat útulněji. Velmi elegantním a praktickým řešením je zastřešení v podobě posuvných skleněných dílů. Umožňuje terasu otevřít a v případě nepřízně počasí ji zase rychle uzavřít.

Čtěte dál!

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Podzimní FOR INTERIOR se představí ke konci září

Veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR je místem s...

Zveme vás na 15. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME, který nabídne velkolepé vánoční expozice

15. ročník kontraktačně-prodejního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...