Závěsné systémy v kuchyni pomohou vyřešit nedostatek místa

Přeplněné šuplíky vařeček, naběraček nebo pokliček na hrnce. To je každodenní noční můra všech hospodyněk. Vyzrát na to můžete s využitím stěn nebo dveří skříněk. Díky závěsnému systému za pomocí konzolí a háčku pověsíte takřka cokoliv.

Přídavný držák na hrnečky Metaltex Mugs
Přídavný držák na hrnečky Metaltex Mugs

Před jeho samotným pořízením však dobře zvažte, na co konkrétně jej chcete využívat. V dnešní době pořídíte dva typy systémů. Ten první z nich je klasická nosná tyč, na kterou pomocí háčku zavěsíte cokoliv. Tou druhou skupinou jsou závěsy, které mají svou specifickou funkci. Jsou jimi držáky na kuchyňské utěrky, kávové a potravinové filtry nebo závěsy na pokličky.

Druhy povrchů

Na trhu se můžete setkat se čtyřmi typy povrchů. Chrom s mosazí jsou nejčastějším provedením. Avšak patinovaná mosaz a saténový nikl se v poslední době stávají čím dál více oblíbenými. Celkový vzhled systému umocňují typy úchytek, které jsou k dostání v moderním i retro vzhledu.

Do venkovského stylu domácnosti se skvělé hodí ocelové provedení. Pokud vás nudí tyče a háčky a máte kolem sebe raději barevné prvky, volte plastové úchyty. Jsou vyráběné v různých velikostech a krásných pestrých barvách. Přichycují se pomocí šroubu nebo samolepicí pásky.  Zavěsit na ně můžete tašky, sítka na čaj nebo odměrky. Jsou vhodné zejména pro lehčí věci.

Věšák na sklenice Wenko Cupboard
Věšák na sklenice Wenko Cupboard

Vybírejte také podle nosnosti. Různě silné profily systému umožňují zavěsit rozdílné hmotnosti. Pro těžší věci je ideální volit úchyty ve vzdálenosti 60 cm a celý systém přichytit na hmoždinky do zděné stěny, než jej pouze upevnit do obkladové desky.

Originalita a flexibilita

Nemusíte se nutně upínat pouze k tyči a háčkům. Na trhu jsou flexibilní systémy, které umožňují využít místo nad pracovní deskou za pomoci hliníkové konzole. Do té zavěsíte jednotlivé policové díly, háčky nebo držáky rolí. Navíc se vyrábějí se světelným páskem, což působí elegantně.

Hledáte originalitu? Pak zkuste elegantní závěsný systém nástěnných panelů s držáky. Je navržen tak, aby se do vzniklých drážek daly přidávat další držáky. Systém působí luxusně. Nemusí sloužit jen na vařečky nebo kuchyňské role. Díky variabilitě na něj zavěsíte kořenky, sklenice nebo držák na kuchařku.

Samodržící polička na koření Wenko Turbo-Loc, až 40 kg
Samodržící polička na koření Wenko Turbo-Loc, až 40 kg

Už vás nebaví mít čisticí prostředky na kuchyňské lince všem na očích? Schovejte je jednoduše do skříňky. To vám umožní závěsná police, kterou bez vrtání pověsíte na horní hranu dvířek. Schovat tak můžete i kořenky.

Správná údržba zaručí dlouhověkost

Abyste se z drátěného systému radovali dlouhá léta, je potřeba o něj dobře pečovat. Vystačíte si s mokrým hadrem a vodou. Ať jde o chrom, nebo jinou povrchovou úpravu, vyhněte se drátěnkám nebo písku. Snadno byste narušili ochrannou vrstvu, materiál by začal stárnout a tvořit rezavé skvrny.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...