Zeleň osvěží interiér – nezapomínejte na rostliny

Světlý a prostorný interiér? Ideální možnost pro pěstování pokojových rostlin. Ty potěší svým přírodním vzhledem a dokonale ovlivní celkové dojmy domova. Bydlet bez zeleně? Ani náhodou!

kytky doma

Květiny jsou tichým společníkem a nezbytným estetickým prvkem interiéru. Pěstujeme je nejen jako doplněk, ale především pro radost. Harmonie, kterou prosytí prostor, je téměř hmatatelná. Jejich krásu pak stačí podtrhnout tím správným květináčem či umístěním a místnost získá zcela nový ráz.

 

Malá nebo velká?

Velikost rostliny závisí hned na několika faktorech. Pokud žijete v menším bytě, pak jsou vhodnější drobnější rostliny, které můžete umístit na nábytek, parapety a police. Jestliže naopak disponujete bohatým vzdušných prostorem nebo minimalistickým interiérem, možná vás zaujmou větší rostliny, které patří do velkoformátových květináčů. Taková zeleň potřebuje dostatek prostoru pro svůj růst do výšky i šířky. Ohromující velká rostlina se snadno stane dominantou prostoru, lze ji však využít také dělící prvek interiéru. Jestliže potřebujete opticky oddělit dvě různé zóny, květiny to mohou říct za vás. Mezi takové mohutné zelené přátele patří populární monstera nebo různé druhy dracén.

 

Fíkusové potěšení

Fíkusy, které často připomínají menší stromky, jsou oblíbenou interiérovou volbou. Fíkus lesklý je jednou z oblíbených variant domácího pěstování. Právě z fíkusů často vznikají okouzlující bonsaje, které sluší interiéru modernímu, i tomu v japonském čistém stylu.

fikus bonsai

Exotický nádech

Exotické rostliny mohou být náročnější na pěstování, o to více však vyniknou v interiéru a dodají mu živou a svěží náladu. Tyto robustnější rostliny navíc přináší zmíněný exotický ráz do prostoru, kam je umístíte. Pokud máte optimální podmínky, zkuste to s jukou, banánovníkem nebo s některým druhem palmy. Nezapomeňte k nim pořídit vhodný květináč, který společně s rostlinou vytvoří vkusný tandem.

 

Originální dekorace

Chcete být originální a překvapit své hosty živými obrazy? Pořiďte si do interiéru vertikální zahradu. Stačí zakoupit některou ze speciálních rohoží, které stací umístit na jednu ze stěn. Nástěnné pěstování je perfektní ukázkou, jak se vše neustále vyvíjí. Zeleň stěnám sluší. Dají se tak pěstovat nejen pokojovky, ale také kapradiny nebo bylinky. Tyto zahrady jsou vhodné pro interiér i exteriér.

 

Kouzlo na provázku

Visící systémy na rostliny v interiéru vykouzlí neotřelou atmosféru. Hodí se pro moderní a boho bydlení. Potěší i tam, kde není dostatek místa na umístění květin jinde. Rostliny v květináčích lze umístit do visacích obalů na květiny nebo třeba do jedinečných macrame závěsů. Ty si při troše zručnosti podle návodu můžete vyrobit i sami. Zkusíte to?

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...