Zelený styl u vás doma? Stojany na květiny dokáží být originální

Přítomnost květin v domácnosti mám mnoho výhod. Aby jednou z nich byl originální design a zkrášlení celého interiéru, vyzkoušejte květináčům darovat stojan. Dostupné jsou v celé řadě různých provedení, které se od sebe liší jak materiálem, tak praktickými vlastnostmi.

stojan kvetina

Když máte doma pouze jednu květinu, není co řešit. Většinou si najde místo někde na stole nebo parapetu okna. Při větším počtu zelených skvostů se však vyplatí zapřemýšlet nad tím, zdali si s jejich rozmístěním v interiéru nevyhrát. Květiny nemusí být jen nudně v květináči. Se stojanem na zdi, u vstupu do domu, v hale či pracovně vynikne jejich elegance na maximum.

Různé styly pro vaše bydlení

Pokud je vám svět stojanů na květiny zatím vzdálený, tak věřte, že má rozhodně co nabídnout. Stojany jsou dostupné v různých stylech, které dokážete dokonale sladit se stylem vašeho bydlení. Velmi oblíbené jsou vintage stojany, ale také moderní a minimalistické kousky. Klasikou jsou rustikální modely vhodné do exteriéru. Konstrukce jsou taktéž pestré od menších stolečků po několikaúrovňové držáky v různých velikostech. Závěsné typy naopak najdou uplatnění například na verandách a balkónech, kde chcete šetřit volným místem.

Nástěnné držáky vybírejte v setech

Když už došla řeč na úsporu místa, avizované nástěnné držáky jsou v tomto ohledu přeborníky. Dávno neplatí, že do nich dokážete umístit pouze menší rostlinky. K dispozici jsou také větší držáky pro pořádné kytky. Zajímavým tipem je pořízení dekorativního setu. Nevýhodou je o něco složitější montáž na stěnu. V případě vrtání do dřeva není co řešit, komplikace by však mohl způsobit beton a panel. Některé držáky na stěnu jsou skládací. Když do nich zrovna nemáte co umístit (případně je máte venku a je zima), snadno je sklopíte, aby nepřekážely.

Závěsný držák na dva květináče, černá barva, kov 24,5cmxx20,5cm
Závěsný držák na dva květináče, černá barva, kov 24,5cmxx20,5cm

Závěsné poličky tam, kde nefouká

Atraktivním řešením jsou závěsné poličky ze dřeva, na které vedle květináčů můžete umístit také další dekorace. V tomto případě si pouze dejte pozor na to, aby polička nebyla umístěna tam, kde fouká silný vítr. V opačném případě byste jednou místo květin mohli vidět pouze hromadu střepů a hlíny na zemi. Poličky se hodí například do kuchyně, kdy se přímo nabízí umístit na ně bylinky.

Závěsná polička z borovicového dřeva na květiny Esschert Design, šířka 53,3 cm
Závěsná polička z borovicového dřeva na květiny Esschert Design, šířka 53,3 cm

Stojany ve tvaru stoliček a stolků

Větší dřevěné stojany na květiny se hodí hlavně do interiérů. Chcete-li je umístit do exteriéru, je důležité konstrukci dostatečně ošetřit nátěrem. Takový lak s patinou bude vypadat velmi stylově. Opět můžete vsadit na skládací modely a typy, které nabízí hned několik polic pro umístění květin v několika úrovních. Výsledkem je atraktivní prezentace vašich květin tam, kde vám budou dělat největší radost.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...