Znáte zahradní úložné boxy? Zamilujete si je pro jejich praktičnost

Nepořádek na zahradě a kolem domu rozhodně není dobrou vizitkou. Naplánujte si úklid a vyřešte nedostatek úložných prostor jednou provždy. Jsou tady praktické boxy, do kterých schováte vše, co si zamanete.

Zahradní úložný box D1835 Dekorhome
Zahradní úložný box D1835 Dekorhome

Každý majitel zahrady potvrdí, že množství věcí, které se venku postupně hromadí, je až překvapivě velké. Pracovní nářadí, podsedáky na židle, dřevěné uhlí na gril, hračky pro děti, hadice s bubnem… to je jen krátký výčet všeho, co během pobytu na čerstvém vzduchu a při údržbě zeleně používáte. A všechny tyto pomůcky je vhodné někam schovat. Pokud nemáte kůlnu a zároveň nechcete vše na noc vracet zpět do domu, stávají se skvělým řešením úložné boxy. Že o nich slyšíte poprvé? O důvod víc, proč se podívat, jaké jsou jejich hlavní výhody.

Úložný prostor na zahradě

Trápení s přemýšlením nad tím, kam co schovat, ukončují zahradní úložné boxy. Poskytnou vám prostor pro podsedáky, zahradní náčiní a další předměty. Obsah boxu je chráněn před rozmary počasí, a proto nemusíte mít obavy z toho, že by vám například již zmíněné podsedáky zmokly.

Nejdostupnější jsou boxy vyrobené z plastu. Jejich výhodou je vysoká odolnost a nízká hmotnost. Za nevýhodu lze považovat vzhled, protože plast se do zahrady přeci jen moc nehodí. Další možností jsou boxy ze dřeva. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale jejich sladění s přírodou je velmi atraktivní. Na náročné kutily čekají boxy vyrobené z kovu. Vydrží prakticky vše a zůstávají stále relativně lehké.

Comfy - úložný zahradní box - 270 l
Comfy – úložný zahradní box – 270 l

V bezpečí před zloději

Prakticky každý zahradní box je uzavíratelný. Jinými slovy má víko, které máte možnost přiklopit. Některé modely jsou navíc uzamykatelné, což z nich dělá o něco bezpečnější úschovnu pro cennější předměty. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že šikovnějšího zloděje zámek na boxu rozhodně neodradí a v nejhorším případě vám ukradne rovnou celý box. Vše, co pro vás má nějakou větší hodnotu, tak raději uskladňujte doma. Případná ztráta vás nebude zbytečně mrzet. V ohrožení jsou především chalupáři.

Pro jaký rozměr boxu se rozhodnout?

Kromě materiálu a vzhledu musíte při výběru zvážit také rozměry úložného boxu. Vaše rozhodnutí by mělo být založena na dvou faktorech. Tím prvním je, kolik věcí do boxu chcete vlastně uschovat. Tím druhým, kde pro box najdete místo. Menší typy se vejdou bez komplikací někam pod lavici. Ty větší vyžadují opravdu hodně volného místa. Boxy mohou mít objem 350 litrů, ale také více než 2000 litrů. Rozdíly jsou opravdu značné, a proto si vše pečlivě rozmyslete. Byla by velká škoda pořídit si box a po chvilce zjistit, že se vám do něj nevejde vše potřebné.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...