Jak zútulnit bílou kuchyni?

V posledních letech se stává bílá barva stále modernější. Z bílé čiší čistota a jistá dávka elegance. Mnoho z nás má zařízené byty ve skandinávském stylu nebo novém trendu zvaném hygge, kterými bílá barva nutně prostupuje.

Realizace kuchyně v bílé barvě - zdroj
Realizace kuchyně v bílé barvě – zdroj

Pokud si ale pořídíme bílou kuchyni, může se nám po čase začít zdát poněkud strohá až chladná. Proto se podívejme, jak se dá tento problém vyřešit a pomocí čeho můžeme bílou kuchyň zútulnit.

Pořiďte si otevřené police

Pokud máte místo nad vaší kuchyňskou linkou, pořiďte si otevřené police. Neuzavřené plochy mají v kuchyních sice tu nevýhodu, že se na ně více práší a rychleji se zamastí. Na druhou stranu je tato alternativa horních skříní ekonomická a všechno máte v dohledu a na dosah ruky. Jestliže kuchyňské náčiní na těchto policích sladíte například s metalickými doplňky, bude to mít ohromující efekt.

Nebojte se barevných doplňků

Bílá barva vám dává volnou ruku při výběru doplňků, s bílou totiž ladí všechny ostatní barvy. Můžete zůstat u přirozenosti a zkombinovat bílou kuchyni například s dřevěnými doplňky. Pořiďte si barové židličky v dřevěném dekoru. Skvěle budou k tomuto stylu ladit s podsedáky v modrých barvách.

Barová židle 7
Barová židle 7

Jestli se vám však líbí extravagantnější dekor, nic vám k tomu nebrání. Vyšperkujte kuchyni barevnými mísami, sadami hrníčků umístěných na poličkách a barevnými talíři. Potřebné textilie do kuchyně mohou ladit s ostatními doplňky. Slaďte vaše utěrky, prostírání, podsedáky i ubrusy do vaší oblíbené barvy.

Proutěné doplňky fungují skvěle pro změkčení jakékoliv místnosti, která působí neútulně. Ať už to budou proutěná křesílka či židličky nebo jakýkoliv jiný doplněk vyrobený z tohoto materiálu, svůj účel to splní. Umístěte do kuchyně proutěnou místu na ovoce nebo si pořiďte proutěné květníky na vaše bylinky.

Odolná proti vlhkosti a deformaci. Po dlouhou dobu si udrží pěkný vzhled
Odolná proti vlhkosti a deformaci. Po dlouhou dobu si udrží pěkný vzhled

Porcelánové hrnky, dezertní talířky nebo nádoby na vodu a víno, čím více jich bude naskládaných na poličkách, tím lépe budou vypadat. V tomto případě se nemusíte bát přehršle věcí. Pokud budete tyto doplňky ladit vždy v jedné barvě, nemůžete udělat chybu. Bílý porcelán v bílé kuchyni bude pak vypadat velmi vkusně.

Dřevěná podlaha zútulní

S bílou barvou nejlépe funguje dřevo. Ať se rozhodnete pro vinylovou podlahu, PVC či plovoucí, dekor dřeva bude vždy působit měkce a útulně. Dřevo má pro kuchyň i tu výhodu, že pokud v ní trávíte více času, nebudou vás z ní tolik studit nohy jako z dlažby.

Nebojte se mít v kuchyni živé rostliny. Do kuchyní patří především bylinky, které využijete při vaření, ale i kytky v květináčích a řezané květiny. V případě váz a květináčů se držte jednotného stylu, aby kuchyně nevypadala přeplácaně. Květiny v místnostech vždy vyvolávají pocit živosti a klidného dojmu.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...