Jak zútulnit bílou kuchyni?

V posledních letech se stává bílá barva stále modernější. Z bílé čiší čistota a jistá dávka elegance. Mnoho z nás má zařízené byty ve skandinávském stylu nebo novém trendu zvaném hygge, kterými bílá barva nutně prostupuje.

Realizace kuchyně v bílé barvě - zdroj
Realizace kuchyně v bílé barvě – zdroj

Pokud si ale pořídíme bílou kuchyni, může se nám po čase začít zdát poněkud strohá až chladná. Proto se podívejme, jak se dá tento problém vyřešit a pomocí čeho můžeme bílou kuchyň zútulnit.

Pořiďte si otevřené police

Pokud máte místo nad vaší kuchyňskou linkou, pořiďte si otevřené police. Neuzavřené plochy mají v kuchyních sice tu nevýhodu, že se na ně více práší a rychleji se zamastí. Na druhou stranu je tato alternativa horních skříní ekonomická a všechno máte v dohledu a na dosah ruky. Jestliže kuchyňské náčiní na těchto policích sladíte například s metalickými doplňky, bude to mít ohromující efekt.

Nebojte se barevných doplňků

Bílá barva vám dává volnou ruku při výběru doplňků, s bílou totiž ladí všechny ostatní barvy. Můžete zůstat u přirozenosti a zkombinovat bílou kuchyni například s dřevěnými doplňky. Pořiďte si barové židličky v dřevěném dekoru. Skvěle budou k tomuto stylu ladit s podsedáky v modrých barvách.

Barová židle 7
Barová židle 7

Jestli se vám však líbí extravagantnější dekor, nic vám k tomu nebrání. Vyšperkujte kuchyni barevnými mísami, sadami hrníčků umístěných na poličkách a barevnými talíři. Potřebné textilie do kuchyně mohou ladit s ostatními doplňky. Slaďte vaše utěrky, prostírání, podsedáky i ubrusy do vaší oblíbené barvy.

Proutěné doplňky fungují skvěle pro změkčení jakékoliv místnosti, která působí neútulně. Ať už to budou proutěná křesílka či židličky nebo jakýkoliv jiný doplněk vyrobený z tohoto materiálu, svůj účel to splní. Umístěte do kuchyně proutěnou místu na ovoce nebo si pořiďte proutěné květníky na vaše bylinky.

Odolná proti vlhkosti a deformaci. Po dlouhou dobu si udrží pěkný vzhled
Odolná proti vlhkosti a deformaci. Po dlouhou dobu si udrží pěkný vzhled

Porcelánové hrnky, dezertní talířky nebo nádoby na vodu a víno, čím více jich bude naskládaných na poličkách, tím lépe budou vypadat. V tomto případě se nemusíte bát přehršle věcí. Pokud budete tyto doplňky ladit vždy v jedné barvě, nemůžete udělat chybu. Bílý porcelán v bílé kuchyni bude pak vypadat velmi vkusně.

Dřevěná podlaha zútulní

S bílou barvou nejlépe funguje dřevo. Ať se rozhodnete pro vinylovou podlahu, PVC či plovoucí, dekor dřeva bude vždy působit měkce a útulně. Dřevo má pro kuchyň i tu výhodu, že pokud v ní trávíte více času, nebudou vás z ní tolik studit nohy jako z dlažby.

Nebojte se mít v kuchyni živé rostliny. Do kuchyní patří především bylinky, které využijete při vaření, ale i kytky v květináčích a řezané květiny. V případě váz a květináčů se držte jednotného stylu, aby kuchyně nevypadala přeplácaně. Květiny v místnostech vždy vyvolávají pocit živosti a klidného dojmu.

Čtěte dál!

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Skandinávský styl bydlení: cesta k jednoduchosti a přírodní kráse

Severský styl je v poslední době velmi oblíbený. S tímto stylem...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...