Jak se k sobě hodí znamení: S kým vám vztahy pokvetou a kde to bude skřípat?

Hledáte lásku na celý život a nechcete nechat nic náhodě? Pojďte se podívat, co k tomu říkají hvězdy. S jakým znamením vás podle astrologů čeká souznění a s kým to naopak bude spíše soužení?

Možná jste si sami všimli, že se ve vaší sociální bublině objevují určitá znamení horoskopu, se kterými si perfektně sedíte. A naopak je pár znamení, kterým nemůžete přijít na jméno. Dost možná to nebude jen náhoda. Sami se podívejte, s kým vám budou vzkvétat dobré vztahy a s kým to naopak bude skřípat.

Která znamení se k sobě hodí a která ne?

V horoskopu najdete dvanáct znamení, která se ještě dělí na čtyři skupiny podle živlů. A právě zástupci stejného živlu si nejčastěji rozumí nejvíce.

(Ne)shody podle živlů

Shodu tak najdou berani, lvi a střelci jako ohnivá znamení, kozorozi, panny a býci jako zástupci zemských znamení, ryby, raci a štíři spadající pod vodní znamení a pak vodnáři, váhy a blíženci jako vzdušná znamení.

Podle živlů můžeme jednotlivá znamení a jejich vztahy rozebrat ještě o něco více. Zemská znamení vyžadují klid a stabilitu, což je v protikladu s tím, co jim mohou dát vzdušná znamení. Zato s vodními znameními si rozumí výborně, protože země vodu k životu potřebuje. Vodní znamení mívají vášnivé vztahy s ohnivými znameními, která jsou jejich naprostým protikladem. Harmonické vztahy má pak voda se vzduchem. Ohnivé znamení dobře fungují po boku těch vzdušných, která rozdmýchávají jejich žár, naopak zemská znamení mohou doslova spálit.

Jak poznat, kdo se ke komu hodí?

Dále lze odhadnout jaká znamení zvěrokruhu se k sobě hodí, podle toho, kde se v horoskopovém kruhu nachází. Ideální spojení vzniká, když jsou ob jedno nebo ob tři znamení. Naopak to neladí protilehlým znamením a těm, která se nachází ob dvě znamení vedle vás.

Samozřejmě partnerský horoskop nelze brát doslova. Stavět své vztahy jen na tom, jak se k sobě hodí znamení zvěrokruhu, by bylo poměrně krátkozraké. Hlavně, když je vám spolu dobře a máte chuť na společné budoucnosti pracovat.

Ale i tak se můžete podívat na jednotlivá znamení a zjistit, jestli se vám daří vybírat partneři, kteří jsou podle hvězd ideální.

Která znamení se hodí k beranovi (21. 3. – 20. 4.)

Berani jsou energičtí, odvážní a nechybí jim ani ambice a průbojnost. Zamilovat se do nich tak není vůbec těžké. Ve vztahu ale potřebují dostatek prostoru a rozhodně se nebudou chtít vzdát své svobody a nezávislosti. Tyto požadavky hravě splní nezávislí blíženci, střelci a vodnáři. Naopak s příliš romantickým rakem, domáckým kozorohem a harmonii milujícími váhami to nebude tak jednoduché. Ale právě protikladné povahy mohou být základem silné vášně.

Která znamení se hodí k býkovi (21. 4. – 21. 5.)

Býci jsou pohodáři, kteří k životu přistupují velmi zodpovědně. Jsou spolehliví a poměrně konzervativní, což se projevuje nechutí ke změnám. Na druhou stranu jim není cizí ani dobrodružství. Notovat si budou s pannou, kozorohem nebo rybami, kteří jsou podobně založení. Poněkud ohnivější je spojení se lvem, vodnářem nebo štírem, které býka dokáže dostat z komfortní zóny.

Která znamení se hodí k blížencům (22. 5. – 21. 6.)

Poněkud rozdvojení blíženci překypují kreativitou a bystrým úsudkem. Jen málokterý zástupce zvěrokruhu je tak pohotový jako právě blíženci. Jsou velmi intelektuálně založení a všechno potřebují stále analyzovat. To dokážou ustát váhy, vodnář a lev. Není ani výjimečné spojení s beranem, býkem nebo rakem. Konfliktnější pak mohou být vztahy se střelcem, pannou nebo rybami, kteří jen těžko mívají pochopení pro blížencovu proměnlivou povahu.

Která znamení se hodí k rakovi (22. 6. – 22. 7.)

Nenajdete laskavější a empatičtější znamení, než je právě rak. Na prvním místě je pro něj spokojený vztah a rodina. Raci jsou oddaní partneři, ale pro někoho může být jejich náklonnost už přespříliš svazující. Harmonické vztahy tvoří se štírem, rybami nebo pannou. Klapat to může ale i s býkem, lvem a překvapivě i s blížencem. Jiskřit to bude i ve vztazích s beranem, váhami nebo kozorohem, po čase je ale rakova láska může začít dusit.

Která znamení se hodí ke lvovi (23. 7. – 22. 8.)

Lev je rozený vůdce a miluje pozornost. A nekonečné množství pozornosti a obdivu vyžaduje i od svého partnera. Na druhou stranu potřebují u svého protějšku najít něco, na co budou moct být pyšní. Klapat jim bude vztah s beranem, střelcem nebo blížencem. Italská domácnost pak nastává ve vztazích se štírem, býkem nebo vodnářem, kteří tvoří lvův dokonalý protiklad.

Která znamení se hodí k panně (23. 8. – 22. 9.)

Panny platí za perfekcionisty, někdo by je mohl nazvat až hnidopichy. Co se týká vztahů, může tato vlastnost způsobovat, že jejich drahá polovička není v jejich očích tak dokonalá, jak by si přály. Nejlépe má k úspěchu našlápnuto býk, kozoroh a štír. Menší pochopení naleznou u střelce, blíženců a ryb. Ale není nic, co by společná láska nepřekonala.

Která znamení se hodí k váhám (23. 9. – 23. 10.)

Intelektuální váhy milují harmonii a jsou velmi kreativní. Kreativitu využívají i k tomu, aby druhému daly najevo svou náklonnost, bohužel to samé čekají od svého protějšku. Toto ujištění jim může dát vztah s blížencem, vodnářem nebo lvem. Úplně na stejné lodi nebudou s rakem, kozorohem nebo beranem, kteří mají na partnerské vztahy odlišné nároky.

Která znamení se hodí ke štírovi (24. 10. – 22. 11.)

Štíři platí za nejvášnivější znamení, svoje emoce si ale chrání a není tak jednoduché se k nim dostat. Ač na první pohled působí, že vážné vztahy nejsou pro ně, není to pravda. Podle horoskopu si budou notovat s rakem, rybami nebo pannou. Klapat to může i s kozorohem, váhou nebo střelcem. Výrazně třaskavější kombinace je pak spojení s býkem, lvem nebo vodnářem.

Která znamení se hodí ke střelci (23. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou stále v pohybu a rádi poznávají nové věci. Jsou to dobrodruzi tělem i duší a nuda s nimi ve vztahu nehrozí. Tento životní styl ocení také lev, beran a váhy, se kterými se k sobě perfektně hodí. Protikladem jsou pak panny, blíženci nebo ryby, se kterými ovšem mohou vytvořit také stabilní vztah, když najdou dostatek společných cílů.

Která znamení se hodí ke kozorohovi (22. 12. – 20. 1.)

Jestli si někdo zakládá na jistotě a pocitu bezpečí, je to právě kozoroh. Je cílevědomý, spolehlivý a svoje city drží na uzdě. Vášnivé vyznání lásky tady úplně nehrozí. Podle horoskopu si budou notovat s podobně naladěnou pannou, býkem nebo rybami. Skřípat by mohl vztah s citlivým rakem, beranem nebo váhami.

Která znamení se hodí k vodnáři (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři jsou obětaví, milují originalitu a jsou tak trochu idealisti. Než si vyberou svou drahou polovičku, dlouze svůj výběr prověřují. Jakmile ale usoudí, že svého životního partnera našli, dají mu plnou důvěru. Partnera si často vybírají ve znamení vah, blíženců nebo střelce. Fungovat to může také s beranem, kozorohem nebo rybami. Trochu více práce pak čeká při spojení s býkem, štírem nebo lvem.

Která znamení se hodí k rybám (21. 2. – 20. 3.)

Posledním zástupcem horoskopu jsou věčně zasněné ryby. Ty mají silnou intuici a ve společnosti se drží spíše v pozadí. Jsou klidné a vnímavé. Sedí si společně s rakem, štírem nebo býkem. Dobře to funguje také s kozorohem, beranem nebo vodnářem. Protikladem rybám jsou blíženci, střelec nebo panna, se kterými může vzniknout vášnivý vztah, který ale nemívá dlouhého trvání.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...