Tyto triky se hodí, když vás trápí vysoké stropy

Bydlíte v bytě s vysokými stropy a necítíte se v něm pohodlně? Přestaňte tento fakt brát jako nevýhodu a udělejte z něj přednost vašeho bydlení. Je tady několik triků, díky kterým do interiéru pozvete komfort a eleganci.

vysoke stropy

Bydlíte v bytě s vysokými stropy a necítíte se v něm pohodlně? Žádný problém! Je tady několik triků, díky kterým do interiéru pozvete komfort a eleganci.

Vysoké stropy jsou často vidět u starší zástavby. Někteří lidé v případě takového bydlení ocení vzdušnost. Díky tomu, že je strop výše, se necítí stísněně. Pro někoho je vyšší strop naopak důvodem k tomu, aby měl dojem určité prázdnoty prostoru a chladu. Pokud chcete strop opticky snížit, není to až tak složité. Prakticky si vystačíte s barvami a osvětlením.

Stačí správně vymalovat

Nejrychlejší cestou k přiblížení stropu je vhodný výběr barev při malování a sázka na barevný kontrast. Platí, že čím tmavší barvu pro strop vyberete, tím se bude jevit blíže k podlaze. Jinými slovy můžete udělat stěny bílé a strop například tmavě hnědý, tmavě šedivý, nebo třeba tmavě modrý. Stejně tak máte možnost protáhnout barvu stropu o několik centimetrů na stěny. Strop se opět opticky pohne směrem dolů a stěny budou působit kratší. Zde si pouze dejte pozor na to, aby byla barva na stěnách zakončena vodorovně a velmi přesně.

Nepřímé osvětlení sníží strop

Co udělat s osvětlením, když je strop příliš vysoko? Určitě ho nedávejte až do rohu s cílem na strop upozornit. Naopak je vhodné nástěnná svítidla a světelné lišty instalovat přibližně 50 až 100 cm pod strop. Světlo pak namiřte na stěnu, nebo rovnou směrem k podlaze. Jakmile budete večer svítit, strop nebude prakticky osvícen a nebudete tak vidět, jak vysoko ve skutečnosti je. Stejného výsledku docílíte také při použití závěsného svítidla. To by mělo být dostatečně dominantní, aby na sebe strhlo pozornost. Nikdo nebude nad krásným lustrem hledat ještě strop.

Atraktivita pro vaše stěny

Trik s lustrem odhaluje princip odvedení pozornosti od stropu jako takového. Když se vám to nepodaří osvětlením, stále máte k dispozici stěny. Někdy stačí zvolit výraznější nábytek, jindy se budou hodit vícebarevné police s vystavenými dekoracemi.

Využitím něčeho pestrého dosáhnete optického zmenšení. Neváhejte kombinovat více barev a materiálů. Výhodou je, že kreativita v bydlení je aktuálně v kurzu. Zafungovat mohou také velké obrazy a fotografie. Když jich umístíte na zeď několik v různé výšce od podlahy, nebude na první pohled jasné, jak vysoko je strop. Vše, co do prostoru přinese pestrost, se vám při optickém snižování stropu hodí.

Vysoké stropy nejsou překážkou

Všechny výše zmíněné triky fungují na jedničku a nejsou složité. Pokud hledáte něco radikálnějšího, vždy máte možnost vytvořit umělý strop pomocí textilií. Stačí napnout několik ocelových lanek a na ně položit látku. Ty se budou pod vlastní tíhou prohýbat a tvořit „nebesa“. Vysoké stropy nejsou neřešitelným problémem, tak neváhejte a upravte si bydlení tak, aby se vám v něm dobře žilo.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...