Jak vyřešit tmavé kouty bungalovů? Světelnou šachtou!

Moderní bungalovy začali více využívat střechu jako přívod denního světla. Výsledkem je krásně osvětlený prostor plný čerstvého vzduchu.

Denní světlo je důležité pro zdraví

Naše generace je nazývána jako indoor generation a dle průzkumů až 90 procent dne trávíme v interiérech. Náš organismus však pro správné fungování potřebuje denní světlo. To ovlivňuje naše biologické hodiny, spánkové cykly, náladu, ale i množství energie. Přirozené světlo navíc zlepšuje naši schopnost jasně vidět bez námahy a pomáhá i vývoji zraku u dětí a dospívající mládeže. Proto bychom si měli domácí prostředí upravit tak, aby v něm denní světlo nechybělo a cítili jsme se příjemně, ať už zrovna relaxujeme nebo se potřebujeme soustředit na práci. Z těchto důvodů vznikl nový bungalov PURLIVE se světelnou šachtou od firmy VELUX.

Bungalov PURLIVE MARTIN 126 LUX

PURLIVE se dohodl s výrobcem střešních oken VELUX a vylepšil svůj nejoblíbenější typový projekt. Vznikl tak nový rodinný dům MARTIN 126 LUX se světelnou šachtou. 

MARTIN 126 LUX PŘED použitím světelné šachty
MARTIN 126 LUX PO použití světelné šachty

Bungalov MARTIN 126 LUX má dispozicí 5+kk a díky spojení se světlenou šachtou má šanci stát se nejoblíbenějším projektem stavebního systémem PURLIVE. 

Nízkoenergetický dům je navržen tak, aby na minimální zastavěné ploše nabídl maximální využití prostoru. Výsledkem je užitná plocha 126 m2. Denní zóna tvořena velkou kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem jsou pravým srdcem domu. Tři samostatné ložnice zase zaručují soukromí a klid. Pracovna nebo pokoj pro hosta je další pokoj hned vedle vstupní chodby a je také oddělen od obytného prostoru.

TIP: Četli jste už náš článek o tom, proč bydlet v dřevostavbách?

Prosvětlení bungalovu světelnou šachtou

I bungalov s hlubokými dispozicemi může být světlý a vzdušný. U projektu MARTIN 126 LUX je světelná šachta umístěna mezi obývacím pokojem a kuchyní. Srdce domu se tak rázem stane nejoblíbenějším prostorem.

Horní osvětlení je intenzivnější než boční. Přirozené denní světlo se střechou dostává až do hloubky dispozice. A kdyby bylo světla až moc, stačí okna zastínit jedním stiskem dálkového ovladače.  Stejně snadné je i vyvětrání díky komínovému efektu. Jednoduchým otevřením okna skrz dálkové ovládání dojde k okamžité výměně vzduchu. Tuto vlastnost oceníte třeba při vaření.

Zajímá vás typový projekt MARTIN 126 LUX ze stavebního systému PURLIVE? Stačí si sjednat nezávaznou schůzku, na které odpoví odborník PURLIVE na všechny dotazy.

Čtěte dál!

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka nekončí. Aby...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě domu rozhodně...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na tom jsou...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na...