Jaký typ garáže zvolit?

Aby váš plechový miláček nepromrznul až na plech, nebo se v létě nerozpálil do běla, je dobré mu pořídit garáž. Velikost garáže má odpovídat účelu, pro který je garáž stavěna.

garaz

Obecně lze říci, že existuji minimální vzdálenosti, které zaručují pohodlí při manipulaci s vozidlem v garáži. Jaké to jsou?

 • 0,6 až 1 m – vzdálenost mezi stěnou garáže a bokem vozidla na straně řidiče;
 • 0,25 až 0,5 m – vzdálenosti na straně spolujezdce;
 • 0,5 až 0,8 m – mezi čelem vozidla a vraty;
 • 0,5 m – mezi koncem vozidla a stěnou nebo vraty.

Jaký zvolit materiál

Dřevěné garážové stání s jednoduchou střechou patří k nejlevnějším variantám, které pořídíte na trhu. Pokud nezvolíte betonovou podlahu, vejdete se s pořizovací cenou do několika tisíc korun. V létě je v takové garáží stejná teplota jako venku a v zimě promrzá. Při její stavbě se vyvarujte kontaktu nosných sloupu se zemí. Předejdete tak vzlínání vody.

Plechové garáže můžete volit z nerezového plechu, který je odolný vůči klimatickým podmínkám. Navíc ho jde natřít libovolným barevným odstínem. Chcete zvolit plechovou garáž, ale nechcete, aby šel poznat materiál, ze kterého je garáž zhotovená? Pak volte trapézový plech v antikorozní úpravě. Umožňuje různé povrchové úpravy, dokonce i stříkanou omítku.

Dlouhou životností se vyznačují zděné stavby. Automobil ochrání před rozmary počasí, jakými jsou mráz, déšť nebo slunce. Její cena se odvíjí od velikosti a použitého materiálu.

garaz 2

Sekční, posuvná nebo křídlová vrata?

Žádné garáži nesmí chybět vrata. Na trhu jich je celá řada. Dobré vrata by měla nabízet:

 • Kvalitu
 • Bezpečnost
 • Řešení na míru
 • Moderní design
 • Snadné ovládání
 • Tichý chod
 • Dlouhou životnost pohonu

Sekční garážová vrata jsou vhodná do všech podmínek. Vyrábí se na míru a barevné provedení jde snadno doladit tak, aby byla v harmonii s celkovým vzhledem domu. Zaručují dobrou tepelnou izolaci a díky členění také bezpečnost.

Pokud víte, že se u vaší garáže dveře nezavřou, budete neustále chodit tam a zpět, můžete zvolit posuvná vrata. Jsou určena pro vysoké provozní zatížení a zaručují spolehlivost a dlouhou životnost.

Tradičním řešením jsou křídlová vrata, která se hodí do garáže s omezeným vnitřním prostorem. Vyrábí se v různých dekorech a taky s možností prosklení. Křídla mohou být dělena ve stejném poměru i asymetricky.

Lehce udržovatelná podlaha

Pro snadnou údržbu a odolnost volte kvalitní podlahu, se kterou budete mít jistotu malé prašnosti. Navíc bude odolná vůči solím a jiným chemickým nečistotám. Ideálním řešením je betonová podlaha s uhlazeným cementovým povrchem, nebo natřená vysoce odolným speciálním nátěrem. Myslete také na to, že garáž nesmí být napojená na veřejnou kanalizaci kvůli možnosti úniku ropných látek.

Čtěte dál!

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou být krásným...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here


Další nové články

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...